Euroliga: Barcelona kontynuuję zwycięską serię, Żalgiris bliski dna

FC Barcelona Lassa pokonała we własnej hali mistrza Litwy Żalgiris Kowno 92:86. Dla wicemistrzów Hiszpanii było to czwarte zwycięstwo w tegorocznej edycji Euroligi. Tym samym koszykarze "Dumy Katalonii" awansowali na piątą pozycję, wyprzedzając w tabeli turecką Darussafakę Dogus. Litwini z tylko jednym zwycięstwem na swoim koncie zajmują przedostatnie miejsce.

Podopieczni Georgiosa Bartzokasa nie zwalniają tempa. Po kiepskim początku rozgrywek koszykarze z Barcelony wrócili na zwycieski szlak i odnieśli trzy zwycięstwa pod rząd. Po uporaniu się z Maccabi Tel Awiw oraz Brose Baskets Bamberg ich łupem padł także Żalgiris. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Tyrese Rice, który zdobył 20 punktów. Amerykanin był szczególnie skuteczny w drugiej połowie meczu, w ostatnich dwóch kwartach rzucił 18 punktów. Szesnaście "oczek" dołożył Patteri Koponen, a kolejne 12 Bułgar Aleksandar Vezenkov. W ekipie gości najskuteczniejszym graczem został Brock Motum, który zakończył mecz z 26 punktami. Australijczyk był bezbłędny w oddawaniu rzutów za 2 punkty, wszystkie siedem prób zakończyło się powiększeniem dorobku punktowego Żalgirisu.

Początek meczu należał do miejscowych, którzy szybko wyszli na prowadzenie 6:0. Potem zaczęli trafiać przyjezdni, ale gospodarzom udawało się trzymać kilkopunktowy dystans. Mecz był wyrównany, ale pomimo dobrej gry Żalgiris nie potrafił wyrównać stanu rywalizacji. W pierwszej kwarcie lepsza okazała się Barcelona, za to w drugiej, dzięki seriom punktowym Brocka to goście byli górą. Do przerwy gracze "FCB" prowadzili jednym punktem. Po wznowieniu gry drużyny kontynuowały zacięty bój i wymieniały się prowadzeniem. Pod koniec trzeciej kwarty gospodarzom udało się wyjść na dziewięciopunktowe prowadzenie, ale tą przewagę zmniejszył rzutem za 3 punkty Lukas Lekavicius. Barcelona utrzymywała przewagę, ale w końcówce odważniej do ataku ruszyli goście i miejscowi kibice do końca meczu musieli drżeć o wynik. Ostatecznie, dzięki rozważnej grze Barcelonie udało się dowieźć zwycięstwo do końca.

FC Barcelona Lassa - Żalgiris Kowno 92:86 (16:12, 20:23, 29:24, 27:27)