Kolejny cios dla Legii! UEFA nałożyła zakaz i grzywnę za zamieszki w Madrycie

Piłka nożna
Kolejny cios dla Legii! UEFA nałożyła zakaz i grzywnę za zamieszki w Madrycie
fot. PAP

Komisja Dyscyplinarna UEFA - zgodnie z przekazaną w poniedziałek przez Legię informacją - ukarała warszawski klub zakazem wyjazdu zorganizowanych grup kibiców na mecz piłkarskiej Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. Na mistrza Polski nałożono też grzywnę - 80 tys. euro.

Dodatkowo ukarano Legię - w zawieszeniu na rok - zakazem wyjazdu zorganizowanych grup fanów na dwa kolejne spotkania w ramach rozgrywek pod egidą Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

 

Wspomniane sankcje to konsekwencja incydentów przed październikowym meczem LM z Realem w Madrycie, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 5:1. Kibice Legii w drodze na stadion Santiago Bernabeu starli się z funkcjonariuszami policji oraz ochrony. Według hiszpańskich mediów, służby porządkowe użyły gumowych kul. Zatrzymano 13 fanów gości.

 

UEFA już raz wcześniej w tym sezonie ukarała warszawską drużynę za niewłaściwe, w tym rasistowskie, zachowanie jej sympatyków podczas spotkania z Borussią Dortmund w Warszawie (14 września, 0:6). Z tego powodu mistrz Polski zagrał 2 listopada w Warszawie z Realem przy pustych trybunach i został ukarany grzywną w wysokości 80 tys. euro. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

 

Wyjazdowy mecz Legii z Borussią odbędzie się 22 listopada.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze