Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk podejmą Cuprum Lubin w spotkaniu otwierającym ósmą kolejkę PlusLigi. Wyżej w tabeli są podopieczni Gheorghe Cretu, którzy zgromadzili o trzy punkty więcej od rywali. Transmisja meczu Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin w Polsacie Sport w piątek 11 listopada; początek - godzina 14.45.

Podopieczni trenera Andrei Anastasiego na początku obecnego sezonu grają w kratkę. Rozpoczęli rozgrywki od wygranych z Effectorem Kielce (3:1) i MKS Będzin (3:2). Później przyszły porażki z potentatami: ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (1:3) i Asseco Resovią (1:3), wygrana z beniaminkiem - Espadonem Szczecin (3:1), porażka z PGE Skrą Bełchatów (0:3) i zwycięstwo w poprzedniej kolejce nad  Onico AZS Politechniką Warszawską (3:1). W efekcie bilans cztery zwycięstwa i trzy porażki i siódme miejsce po siedmiu seriach gier. Nie jest to z pewnością lokata, która zadowala ekipę z Gdańska, a szansą na utrzymanie kontaktu z czołówką będzie spotkanie z Cuprum.

 

Lubinianie udanie zaczęli sezon. Odnieśli cztery zwycięstwa po 3:0 z BBTS Bielsko-Biała, MKS Będzin, Asseco Resovią oraz Espadonem Szczecin, ograli po tie-breaku Effector Kielce i w tej sytuacji nawet dwie zdecydowane porażki po 0:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i PGE Skrą Bełchatów nie psują pozytywnego obrazu.

 

W poprzednim sezonie starcia obu ekip wygrywali gospodarze: w Gdańsku górą był Lotos (3:2), a w Lubinie - Cuprum (3:0).

 

W piątek w Ergo Arenie pojawi się również wiele akcentów związanych ze Świętem Niepodległości. Przed meczem odśpiewany zostanie Mazurek Dąbrowskiego, a organizatorzy zachęcają kibiców do wzięcia w tym dniu ze sobą również narodowych barw. Siatkarze pojawią się na parkiecie w asyście dzieci z 45 Drużyny Harcerskiej "Bukowina" z gdańskiego Przymorza.

 

 

Transmisja meczu Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin w Polsacie Sport w piątek 11 listopada; początek - godzina 14.45.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze