Rumunia - Polska: Fantastyczna końcówka Lewego! Dwie bramki w 9 minut

Piłka nożna

Robert Lewandowski z Rumunią zagrał znakomite spotkanie. Musiał wykonać tytaniczną pracę, a wszystko zwieńczył dwiema bramkami w końcówce meczu.

Pierwsza akcja bramkowa rozpoczęła się od dobrego przyjęcia Łukasza Teodorczyka, który wziął sobie na plecy rywala. Odegrał do Lewandowskiego, a nasz kapitan znakomicie odnalazł sobie miejsce do uderzenia. Mocny strzał nie dał szans na skuteczną interwencję Ciprianowi Tatarusanu.

 

Już po dziewięciu minutach Polak znów wpisał się na listę strzelców! To była jego akcja. Najpierw wywalczył rzut karny, a następnie w swoim stylu zamienił jedenastkę na gola.

 

Trzeba docenić naszego kapitana za całe spotkanie. Było dla niego wyjątkowo trudne. Nie tylko ze względu na twardo grających obrońców. W 55. minucie Lewandowski padł na boisko po tym jak ogłuszyła go petarda. Jest to jednak prawdziwy twardziel. Podniósł się po tym zdarzeniu i znakomicie przypieczętował zwycięstwo reprezentacji Polski.

 

Lewy w narodowych barwach zdobył już 42. bramki. Udało mu się tym samym wyprzedzić Kazimierza Deynę w historycznej tabeli strzelców. Imponująca jest jego statystyka w eliminacjach MŚ 2018. Ma juz na koncie 7. trafień.

 

Bramki Lewandowskiego w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie