Rumunia - Polska: Polscy kibice zatrzymani w Rumunii i na Węgrzech

Piłka nożna
Rumunia - Polska: Polscy kibice zatrzymani w Rumunii i na Węgrzech
fot. PAP

W Rumunii doszło do kilku incydentów z udziałem polskich kibiców piłkarskich, Polaków zatrzymano też na Węgrzech – powiedział w piątek komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. O godz. 20.45 w Bukareszcie odbędzie się mecz eliminacji mistrzostw świata Rumunia - Polska.

Szymczyk poinformował na briefingu w Warszawie, że "w Rumunii doszło do kilku incydentów z udziałem naszych kibiców". W jednym z nich, w barze - relacjonował - "doszło do bójki, a także do częściowej dewastacji tego baru". Podał, że w lokalu zatrzymano sześcioro polskich obywateli, kolejnych pięć osób zatrzymano z powodu bójki w pobliżu stadionu.

Na Węgrzech, jak powiedział komendant, Polacy zdewastowali stacje paliw. "Szybkie i sprawne działania naszych kolegów z Węgier, poparte naszymi informacjami, doprowadziło do zatrzymania sześciu sprawców tego zdarzenia" - wspomniał.

O zamieszkach z udziałem Polaków szeroko informują w piątek rumuńskie media. Według nich, u niektórych polskich kibiców znaleziono noże i petardy. Przypominają też incydent z czwartku, kiedy około 30 fanów biało-czerwonych, mimo zamkniętych bram, chciało wedrzeć się na Arenę National, aby obejrzeć oficjalny trening kadry Adama Nawałki. Musiała interweniować policja.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze