Eriksen pieczętuje zwycięstwo po "rajdzie Grosickiego"! (WIDEO)

Dania pokonała w piątek Kazachstan 4:1, do czego walnie przyczynił się Christian Eriksen, który zdobył dwie bramki. Pierwsza padła co prawda z rzutu karnego, ale druga to już stadiony świata. Przynajmniej rajd ją poprzedzający, który do złudzenia przypominał ten Kamila Grosickiego w meczu z Rumunią. Zresztą, przekonajcie się sami.

To stało się w 92. minucie meczu. Duńczyk z Tottenhamu Hotspur dostał piłkę jeszcze na własnej połowie i - po krótkim zastanowieniu - ruszył ile sił w nogach. Rywale z początku zostawili mu mnóstwo miejsca - dystans między linią środkową a polem karnym przebiegł niczym sprinter na bieżni. Dwóch rywali dopadło go dopiero centymetry przed samą szesnastką, ale Eriksen poradził sobie z nimi w dziecinny sposób - lekki balans ciała i był już sam na sam z bramkarzem. Potem wystarczyło tylko dopełnić formalności.

Bardzo podobnym rajdem popisał się w meczu Rumunia - Polska Kamil Grosicki, tyle że po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a Duńczyk uderzał po ziemi.

Polska przewodzi tabeli grupy E eliminacji MŚ 2018 - po czterech meczach ma na swoim koncie 10 punktów (trzy zwycięstwa i remis). Druga jest Czarnogóra, która ma siedem punktów, a Dania dopiero trzecia - sześć punktów.

Akcje Eriksena i Grosickiego w załączonych materiałach wideo.