Matysek: Doceniamy Boruca, ale w bramce czas na młodzież

Piłka nożna

W studiu Cafe Futbol do telefonicznej rozmowy zaproszony został Adam Matysek. Były reprezentant Polski zaskoczył kilkoma opiniami. - Mimo, że Grzegorz Krychowiak nie gra regularnie w klubie, to moim zdaniem z Rumunią zagrał bardzo dobry mecz. Ponadto myślę, iż w najbliższym spotkaniu selekcjoner powinien zrezygnować z występu Artura Boruca - stwierdził 48-latek.

Zdaniem Matyska zawodnicy w kadrze Adama Nawałki coraz lepiej współpracują ze sobą. - Ta drużyna się zna, wie na co ją stać. Myślę, że Krychowiak rozegrał bardzo dobre spotkanie. Przejmował dużo piłek w środku pola, a to nie jest zawsze widoczne. Duży wpływ na grę miały też ostatnie doniesienia prasowe, ponieważ piłkarze chcieli się zrehabilitować - powiedział były reprezentant.

 

Ponadto 48-latek pochwalił i wyróżnił kilku zawodników głównie Kamila Grosickiego oraz Piotra Zielińskiego, ale zauważył również, że Polacy zagrali bardzo dobry mecz, jako zespół.

 

W towarzyskim starciu ze Słowenią polscy bramkarze mają rozegrać po 45 minut. - Wydaje mi się, że Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski będą wyborami trenera Nawałki. Zwłaszcza ten drugi zawodnik powinien dostać szasnęi. Gdybym ja był szkoleniowcem, to bym tak zrobił - dodał były bramkarz, czym podkreślił, że nie widzi na razie miejsca w składzie dla Artura Boruca.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie