McGregor chce zostać... udziałowcem UFC! "Zasługuję na to"

Sporty walki
McGregor chce zostać... udziałowcem UFC! "Zasługuję na to"
fot. youtube.com/UFC

Conor McGregor (21-3, 18 KO, 1 SUB) jako pierwszy zawodnik w historii UFC dzierży dwa mistrzowskie pasy - w kategorii piórkowej oraz lekkiej. Irlandczyk przyznał na konferencji prasowej, że teraz interesują go... udziały w organizacji! - To mi się należy - przyznał na konferencji prasowej.

Irlandczyk zaskakująco łatwo znokautował Eddie'ego Alvareza (28-5, 15 KO, 7 SUB) w walce wieczoru gali UFC 205 w Nowym Jorku. McGregor przeważał praktycznie od pierwszego gongu, wielokrotnie posyłając rywala na deski, by pokonać go ostatecznie w drugiej rundzie. To pierwszy przypadek w historii, by jeden zawodnik był jednocześnie posiadaczem dwóch mistrzowskich pasów. "Notorious" bije więc rekordy sportowe, finansowe - wydarzenia z jego udziałem sprzedają się zdecydowanie najlepiej - więc teraz nowy mistrz chce wykonać kolejny krok.

McGregor miał wydać po walce ważne oświadczenie. Wydawało się, że będzie nim oznajmienie, iż w przyszłym roku spodziewa się dziecka, więc zrobi sobie dłuższą przerwę od występów. Owszem, na konferencji prasowej po gali UFC 205 potwierdził doniesienia odnośnie potomka, lecz nie to było jego wielką informacją. Irlandczyk poinformował, że zależy mu na... byciu udziałowcem organizacji!
Ludzie mają udziały w tej firmie, Conan O'Brien (amerykański komik - przyp.red.) jest dzisiaj właścicielem, więc gdzie moja część? Gdzie moje udziały - pytał retorycznie.
Kartę przetargową McGregor ma bardzo mocną. Trudno znaleźć zawodnika, który mógłby regularnie w przyszłości dostarczać tak gigantyczny zysk dla organizacji. Jeszcze przed pierwszą walką z Nate'em Diazem (19-11, 4 KO, 12 SUB) Irlandczyk mówił o podobnych rzeczach, lecz niespodziewana porażka nieco zastopowała jego marzenia. Teraz, jak już zapisał się na kartach historii, ma wszystko po swojej stronie.

Mogę kontynuować, ale znam swoją wartość. Idę po swoje. Jeśli chcecie, bym został i wznosił firmę na nowe poziomy, to musicie wziąć mnie na pokład. Musicie ustawić mnie tym na całe życie. Muszę być tam jako właściciel, muszę mieć udziały - dodał.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie