Orlen Liga: Fatalny błąd sędziów przesądził o wyniku seta!

To był decydujący moment drugiego seta spotkania piątej kolejki Orlen Ligi pomiędzy Atomem Treflem Sopot i Impelem Wrocław. Drugą partię miała rozstrzygnąć rywalizacja na przewagi. Siatkarki z Sopotu miały piłkę setową przy stanie 25:24, a w tej sytuacji Katarzyna Konieczna z Impela zaatakowała bez bloku w aut. No właśnie, czy na pewno w aut? Zobacz wideo.

Jak pokazały powtórki, piłka po ataku Koniecznej wyraźnie, bez żadnych wątpliwości wylądowała w boisku. Sędziowie popełnili w tej akcji poważny błąd, tym gorzej, że był to kluczowy moment seta, a ich pomyłka przesądziła o zwycięstwie gospodyń.

To nie pierwsza pomyłka siatkarskich arbitrów w obecnym sezonie. Wiele decyzji podejmowanych na parkietach PlusLigi i Orlen Ligi wywoływały dyskusje. Wydział Sędziowski PZPS przeprowadził nawet ostatnio szkolenie dla sędziów PlusLigi, w trakcie którego omówiono najbardziej kontrowersyjne decyzje, jakie miały miejsce od początku obecnych rozgrywek. Być może w najbliższej przyszłości potrzebne będą kolejne takie szkolenia.