Orlen Liga: Impel wywalczył komplet punktów w Sopocie

W spotkaniu piątej kolejki Orlen Ligi siatkarki Atomu Trefla Sopot przegrały z Impelem Wrocław 1:3. Atomówki, mimo ambitnej postawy, musiały uznać wyższość podopiecznych Marka Solarewicza.

W poprzednim sezonie obie ekipy walczyły ze sobą o finał Orlen Ligi, w rywalizacji tej lepsze były siatkarki z Sopotu, które wygrały 2-1 (3:1, 2:3, 3:0); ostatecznie siatkarki Atomu Trefla zdobyły srebrne, a wrocławianki - brązowe medale mistrzostw Polski. Przed obecnymi rozgrywkami składy obu ekip uległy znacznemu przemeblowaniu. Tym razem to siatkarki Impelu były zdecydowanymi faworytkami starcia z odmłodzoną drużyną z Sopotu.

Pierwszy set nie miał wielkiej historii. Gospodynie dobrze rozpoczęły (4:2), ale wrocławianki szybko przejęły inicjatywę, wygrały pięć akcji z rzędu (4:7), a później kolejne siedem (5:14). Atomówki kompletnie nie radziły sobie na przyjęciu, w efekcie już w środkowej części seta dystans wzrósł do dziesięciu oczek (6:16) i losy tej partii były praktycznie przesądzone. Wynik tej partii na 13:25 ustaliła Monika Ptak. W drugim secie sopocianki odbudowały swoją grę i stoczyły zaciętą walkę z wrocławiankami. Końcówka tej partii miała emocjonujący przebieg. Przyjezdne miały piłkę setową przy stanie 22:24, ale to sopocianki cieszyły się z wygranego seta, po zdobyciu czterech punktów z rzędu. Ostatni jednak po ewidentnej pomyłce sędziów, którzy uznali skuteczny atak Katarzyny Koniecznej za autowy.

Trzecia odsłona miała zadziwiający przebieg. Gospodynie rozpoczęły od falstartu (0:6), ale szybko wróciły do gry i wyszły na prowadzenie (10:9). Środkowa część seta znów należała do przyjezdnych (12:17), ale podopieczne Piotra Mateli nie rezygnowały i po asie serwisowym Małgorzaty Skorupy przegrywały już tylko 15:17. Końcówka znów jednak należała do Impela, u gospodyń znów zawaliło się przyjęcie i w dużej mierze z tego powodu wyraźnie przegrały 18:25. Czwarta partia była wyrównana od samego początku (4:4), również w dalszej części wynik oscylował wokół remisu (11:11, 18:18). W końcówce znów lepsze były wrocławianki, a decydujące punkty zdobyła Agnieszka Kąkolewska. MVP: Micha Hancock (Impel).

Atom Trefl Sopot – Impel Wrocław 1:3 (13:25, 26:24, 18:25,  22:25)

Atom Trefl: Magdalena Damaske, Natalia Gajewska, Karolina Goliat, Justyna Łukasik, Beata Mielczarek, Małgorzata Skorupa - Klaudia Kulig (libero) - Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Dominika Mras, Daria Szczyrba, Alicja Wójcik

Impel: Megan Courtney, Micha Hancock, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Konieczna, Andrea Kossanyiova, Monika Ptak - Agata Sawicka (libero) - Barbara Cembrzyńska, Natalia Mędrzyk, Aleksandra Sikorska.