Prezydent UFC: Rewanż Polek? Mam dla Kowalkiewicz ciekawszą propozycję

Sporty walki

Dana White powiedział po zakończonej gali UFC 205 w Nowym Jorku, że walka Joanny Jędrzejczyk (13-0, 4 KO, 1 SUB) z Karoliną Kowalkiewicz (10-1, 1 KO, 2 SUB) była świetna, ale przed ewentualnym rewanżem ma dla pokonanej inną rywalkę. Chodzi o Claudie Gadelhe (13-2, 2 KO, 6 SUB) , która już dwukrotnie walczyła z… drugą z Polek.

W Madison Square Garden zmierzyły się mistrzyni organizacji UFC Jędrzejczyk z drugą w rankingu Kowalkiewicz (mistrzyni nie jest uwzględniana w rankingu). Wbrew zapowiedziom pretendentka nie dała się łatwo przeciwniczce, a nawet potrafiła poważnie zachwiać rywalką. To jednak urodzona w Olsztynie zawodniczka ostatecznie triumfowała i zatrzymała mistrzowski pas.

 

Niemalże od razu po zakończeniu walki zaczęto spekulować o możliwym rewanżu. Szef największej organizacji MMA na świecie stwierdził jednak, że ciekawszą walką będzie starcie Kowalkiewicz z pierwszą w rankingu wagi słomkowej Gadelhą. Brazylijka dobrze zna się natomiast z Jędrzejczyk, z którą przegrała już dwukrotnie. Starcie Polki z 27-latką wyłoniłoby drugą najlepszą zawodniczkę w tej wadze, a także byłoby chyba najrozsądniejszym krokiem dla naszej zawodniczki.

 

 

W załączonym materiale wywiad z Karoliną Kowalkiewicz.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze