Dorna: W sparingach gramy tak, jakbyśmy grali o punkty

Piłka nożna
Dorna: W sparingach gramy tak, jakbyśmy grali o punkty
fot. Polsat Sport

Selekcjoner reprezentacji U-21 Marcin Dorna zdaje sobie sprawę, że wtorkowe spotkanie z Niemcami będzie najtrudniejszym w tym roku. - Dostaniemy możliwość weryfikacji na wysokim, europejskim poziomie - przyznał trener.

Trwa dobry okres w grze naszej młodzieżówki. W ostatnich pięciu meczach reprezentacja U-21 wygrała aż czterokrotnie, raz tylko remisując z Węgrami (1:1). Ostatnim wyczynem Biało-Czerwonych było zdemolowanie Czarnogóry 6:0. W ostatnim tegorocznym sprawdzianie z Niemcami nie będzie jednak tak łatwo. Spotkanie cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory zostało sprzedanych 12 tysięcy wejściówek.

 

Pytany przez dziennikarzy Radosław Murawski (Piast Gliwice) zwrócił uwagę na progres jaki zanotowała w ostatnim czasie młodzieżowa reprezentacja. - Nasz zespół jest dziś dużo dojrzalszy. Mój ostatni mecz z Niemcami był wygrany - mam nadzieję, że powtórzymy to jutro - powiedział.

 

Natomiast określany mianem przyszłości defensywy pierwszej reprezentacji Jarosław Jach (Zagłębie Lubin) skomentował regularność z jaką występuje w kadrze U-21.

 

 

Selekcjoner reprezentacji U-21 wyraził zadowolenie z zapowiadanej frekwencji. - Na pewno cieszy nas fakt, że reprezentacja U-21 wzbudza tak duże zainteresowanie. To dla nas dodatkowa motywacja. Cieszymy się, że przy fantastycznej widowni zagramy przeciwko bardzo dobrej drużynie. Jutro dostaniemy możliwość weryfikacji na wysokim, europejskim poziomie i być może będziemy bogatsi o kilka odpowiedzi. W sparingach staramy się grać tak, jakbyśmy grali o punkty - zakończył Dorna.

 

Pomiędzy 16 a 30 czerwca 2017 zostaną rozegrane w Polsce młodzieżowe mistrzostwa Europy. Do tej pory do turnieju zakwalifikowały się: Czechy, Włochy, Macedonia, Portugalia, Dania, Szwecja, Niemcy, Słowacja i Anglia. Pozostałe dwa miejsca padną łupem zwycięzców meczów barażowych, w których zmierzą się reprezentacje Hiszpanii i Austrii, a także Norwegii i Serbii. Polska awans do rozgrywek miała zagwarantowany jako gospodarz zawodów.


Transmisja meczu reprezentacji U-21 Polska - Niemcy we wtorek od 17:30 w Polsacie Sport.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze