Puncher: Za nami historyczna walka Polek, przed nami hit w Las Vegas

Sporty walki
Puncher: Za nami historyczna walka Polek, przed nami hit w Las Vegas
fot. Polsat Sport

Obok takiego wydarzenia ciężko było przejść obojętnie. Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz stoczyły historyczny polski bój o pas mistrzowski wagi słomkowej UFC podczas powrotu organizacji do Nowego Jorku, który po niezwykle ciekawej wymianie ciosów nie zmienił właścicielki. Magazyn Puncher już dziś o 20:00!

Jedną z najmocniej obsadzonych gal UFC w historii ozdobił polski pojedynek pań o pas mistrzowski wagi słomkowej. Joanna Jędrzejczyk (13-0, 4 KO, 1 sub) mimo kłopotów i nieco gorszej dyspozycji nie pozwoliła się zdetronizować Karolinie Kowalkiewicz (10-1, 1 KO, 2 sub), która była bliska powalenia na deski swojej rywalki potwornie mocnym ciosem w czwartej rundzie. Pochodząca z Olsztyna mistrzyni wygrała jednogłośnie na punkty, jednak organizacja oczarowana występem pretendentki ma już co do niej kolejne plany.

Świat sportów walki elektryzowała oczywiście walka wieczoru nowojorskiej gali, w której Conor McGregor (21-3, 18 KO, 1 sub) jako pierwszy zawodnik w historii założył pasy mistrzowskie dwóch kategorii wagowych (piórkowej i lekkiej). Irlandczyk dopingowany przez niemal całe Madison Square Garden stworzył niezwykłe show posyłając w efektowny sposób na deski Amerykanina Eddiego Alvareza (28-5, 15 KO, 7 sub).

W naszym studiu nie zabraknie rozmów o boksie, a tam przypomnimy sobie mizerny powrót na ring Luisa Ortiza (26-0, 22 KO) oraz zapowiemy hitowy pojedynek mistrza świata organizacji WBA, WBO i IBF wagi półciężkiej Siergieja Kowaliowa (30-0, 26 KO) z Andre Wardem (30-0, 15 KO), który odbędzie się już 19 listopada w Las Vegas.

Prowadzący: Artur Łukaszewski

Goście:
MMA: Tomasz Marciniak, Paweł Kowalik
Boks: Janusz Pindera, Andrzej Kostyra, Maciej Miszkiń

Transmisja magazynu Puncher w poniedziałek o 20:00 na Polsacie Sport News!

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie