Polski rider chce być jeszcze lepszy! Kulisy sezonu 2016

Inne
Polski rider chce być jeszcze lepszy! Kulisy sezonu 2016
fot. Bartek Woliński

Szymon Godziek, jeden z czołowych zawodników freestyle mountain biking, odsłania kulisy sezonu 2016. Po nienajlepszym roku 2015, Szymon rozpoczął przygotowania od szczegółowych badań swojego ciała oraz rozmowy z psychologiem sportu, aby świadomie pracować nad wejściem na wyższy poziom.

Godziek chciał, by wizja wysokiej lokaty na najważniejszych zawodach w sezonie, Red Bull Joyride, znalazła się w zasięgu ręki. Dokumentalna, sześcioodcinkowa seria „Power of Mind” opowiada poruszającą historię zawodnika, pokazuje prawdziwą twarz freestyle’owej dyscypliny oraz uświadamia jak wielkie znaczenie w sporcie ma psychika.

Kamera towarzyszyła Szymonowi podczas tegorocznych przełomowych momentów – badań i fizjoterapii w warszawskiej klinice, konsultacji z psychologiem sportu, treningów w domowym bike parku w Suszcu, zawodów Munich Prime Line oraz podczas niezwykłej podróży do Kanady na najważniejszy tegoroczny contest, Red Bull Joyride.

Z zarejestrowanego materiału powstało sześć odcinków o długości ok. 5 minut każdy. Historia, którą opowiada Szymon, to świadectwo ogromu pracy, jaką sportowiec musi wykonać, by znaleźć się na szczycie. To obraz uświadamiający, że życie nawet doświadczonego zawodnika nie jest pasmem sukcesów, wymaga wielu poświęceń i siły psychicznej, która pozwala radzić sobie z przeciwnościami.

- Najważniejsze, czego się nauczyłem w tym roku, to że nie można zbyt szybko rezygnować i się poddawać. Nawet jeżeli na początku nie wychodzi, trzeba analizować błędy i próbować dalej. Wszystko zależy od nastawienia i determinacji. Polecam obejrzeć moją serię każdemu, a szczególnie tym, którzy w siebie nie wierzą. Jest w was siła, tylko musicie ją odkryć! – zachęca Szymon Godziek, główny bohater serii „Power of Mind”.

- Nie można mówić – tego nie zrobię, tego nie umiem, tego nie zrobiłem. Trzeba to zamienić na "będę nad tym dalej pracował". Mózg wtedy inaczej to przyjmuje. To ma kolosalne znaczenie – powiedział dr Jan Supiński, psycholog sportu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Klasy Mistrzowskiej, który pomagał w przygotowaniach Szymonowi Godźkowi.

 

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze