Rzecznik San Marino skontrował gwiazdę. "Mentalność Niemców nie ulegnie zmianie"

Piłka nożna

Rzecznik piłkarskiej reprezentacji San Marino Alan Gasperoni odpowiedział Thomasowi Mullerowi, który poddał w wątpliwość sens grania meczów z najsłabszymi europejskimi zespołami narodowymi. - Takie mecze pokazują, że piłka nożna nie jest tylko własnością gwiazd, ale grać w nią mogą wszyscy, którzy ją kochają, czy Ci się to podoba czy nie - stwierdził Gasperoni.

Przypomnijmy, że Niemcy w piątkowy wieczór zdemolowali w Serravale reprezentację San Marino 8:0, a hat-trickiem popisał się debiutant w kadrze Serge Gnabry. Thomas Mueller, który na murawie spędził 90 minut ani razu nie trafił do siatki, mimo kilku sytuacji do zdobycia gola.

- Takie mecze jak ten z San Marino nie mają nic wspólnego z zawodową piłką - powiedział Mueller dwa dni później. - Nie jestem w stanie zrozumieć sensu rozgrywania takich spotkań. Tym bardziej, że terminarz jest naprawdę napięty. To mecze, które niosą ze sobą niepotrzebne ryzyko - stwierdził as Bayernu.

Słowa Muellera wywołały lawinę komentarzy w świecie piłki nożnej, a do kontrowersyjnej wypowiedzi odniósł się między innymi rzecznik prasowy reprezentacji San Marino Alan Gasperoni. Napisał długi list, który opublikował na Facebooku, a w którym podał 10 powodów, dla których takie spotkania są jednak potrzebne, przynajmniej w takim kraju jakim jest San Marino.

"Najdroższy Thomasie Muellerze. Masz rację. Takie mecze, ja ten w piątkowy wieczór są pozbawione sensu. Dla ciebie. (...) Chciałbym podać Ci 10 powodów, które potwierdzają, że spotkania takie jak San Marino - Niemcy są przydatne..."

Drugi z argumentów podanych przez Gasperoniego najbardziej przemawia chyba do kibiców piłki nożnej. - Takie mecze pokazują, że piłka nożna nie jest tylko własnością gwiazd, ale grać w nią mogą wszyscy, którzy ją kochają, czy Ci się to podoba czy nie - napisał Sanmaryńczyk

W wypowiedzi Gasperoniego nie zabrakło także personalnych uwag w kierunku samego Muellera i wszystkich Niemców. - Twoje słowa potwierdzają, że mentalność Niemców nigdy nie ulegnie zmianie. Historia nie nauczyła Cię jeszcze, że arogancja nie zawsze jest gwarancją zwycięstwa - stwierdził rzecznik.

- Chciałbym, żebyś zrozumiał, że nawet jeśli nosisz najlepszy model butów Adidasa, to w środku możesz być gościem, który założy białe skarpetki do sandałów - zakończył Gasperoni.

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie