Gęga wskoczyła do kadry za kontuzjowaną Kudłacz-Gloc!

Piłka ręczna
Gęga wskoczyła do kadry za kontuzjowaną Kudłacz-Gloc!
fot.Cyfrasport

Marta Gęga została powołana przez trenera Leszka Krowickiego do szerokiej kadry na grudniowe mistrzostwa Europy w Szwecji. To reakcja szkoleniowca na przedłużającą się kontuzję kapitan reprezentacji Polski piłkarek ręcznych Karoliny Kudłacz-Gloc.

Karolina nadal nie może trenować na sto procent. Wykonuje ćwiczenia stabilizacyjne kontuzjowanych pleców, biega, ale nadal ćwiczy indywidualnie. Decyzja o tym, czy przyjedzie w niedzielę na zgrupowanie zapadnie w ostatniej chwili, prawdopodobnie w sobotę - powiedział rzecznik prasowy związku Jan Korczak-Mleczko.

 

Dodał, że kapitan polskich szczypiornistek jest w stałym kontakcie z trenerem Krowickim, dyrektorem sportowym Jerzym Eliaszem i lekarzem kadry.

 

Na konsultację szkoleniową zostało powołanych początkowo 18 zawodniczek, a dołączy jeszcze Gęga. Ostateczny, 16-osobowy skład na mistrzostwa Europy w Szwecji zostanie ogłoszony na początku grudnia.

 

W dniach 20-22 listopada kadra ma zaplanowaną konsultację szkoleniową w Pruszkowie, połączoną z badaniami lekarskimi w Warszawie. Następnie Polki zagrają w turnieju towarzyskim w hiszpańskiej Eldzie (23-27.11), a rywalkami będą zespoły gospodarzy, Argentyny i Japonii. Na przełomie listopada i grudnia odbędzie się kolejne zgrupowanie, tym razem w Płocku. Właśnie wtedy Krowicki ogłosi ostateczny skład na mistrzostwa kontynentu.

 

Zawody w Kristianstad i Goeteborgu odbędą się w dniach 4-18 grudnia. Polska zmierzy się w grupie B z Holandią, Francją i Niemcami. Wszystkie mecze pierwszej fazy rozegra w Kristianstad.

 

Tytułu bronić będą Norweżki, które przed dwoma laty w finale w Budapeszcie pokonały Hiszpanki 28:25.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie