Koźmiński: Było widać duże zaangażowanie polskich piłkarzy

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała równieśników z Niemiec 1:0 po golu Dawida Kownackiego. - Widać było zaangażowanie i chęć zwycięstwa - powiedział wiceprezes PZPN ds. sportowych Marek Koźmiński.

Sebastian Staszewski: Przed meczem Marek Koźmiński mówił, że przekonamy się, w jakim miejscu jest Polska. No to, Panie Marku, w jakim jest miejscu?

Marek Koźmiński: Jesteśmy wysoko, bo wygrywając to spotkanie pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie rywalizować z najlepszymi w tej kategorii wiekowej. Bardzo fajna druga połowa, duże uznanie dla zawodników, że dali radę. Widać było zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Pierwsza połowa była uśpiona, Niemcy mieli znacznie więcej procent posiadania piłki, ale wygrywa ten, kto strzela gole. Polska była zdecydowanie lepsza w drugiej połowie. Jest duży optymizm, czekamy na wiosnę, by jak najlepiej przygotować się do turnieju.

Kiedy ogląda się mecze seniorskiej reprezentacji Polski, to często te drugie połowy są nerwowe, natomiast ci młodzi ludzie dali pokaz, jak należy grać w drugich połowach.

Mieliśmy więc odwrotną sytuację. W drugiej połowie zdecydowanie podkręciliśmy tempo. Należy tylko chwalić cały zespół, jest materiał, patrzymy z optymizmem w przyszłość. Jeśli przyjdą jeszcze zawodnicy z pierwszej drużyny, to siła ofensywna będzie jeszcze większa.

Ciekawa rozmowa w załączonym materiale wideo.