Nasri: Lewandowski i Messi grają lepiej, bo Guardiola zakazał im... seksu!

Piłka nożna
Nasri: Lewandowski i Messi grają lepiej, bo Guardiola zakazał im... seksu!
fot. PAP/DPA
Już wiemy, o czym panowie wtedy rozmawiali...

Pep opowiedział nam, że wprowadził to w Barcelonie Messiemu, a ten nagle przestał mieć problemy z kontuzjami mięśniowymi. W Bayernie Monachium zrobił to z kolei z Robertem Lewandowskim, który po jakimś czasie także w pełni wyzdrowiał – cytuje Samira Nasriego francuskie „L'Equipe”. Mowa oczywiście o seksie. A raczej o jego braku.

Samir Nasri zdążył osobiście poznać Pepa Guardiolę, ale że nie miał u niego szans na regularną grę, poszedł na wypożyczenie z Manchesteru City do hiszpańskiej Sevilli. Co jednak zapamiętał, to jego...

– Guardiola wprowadził sporo zmian w polityce żywieniowej, ale to akurat nic. Odkąd przyszedł do City, nie mogliśmy już normalnie uprawiać seksu w nocy. Opowiedział nam, że każda nasza aktywność tego rodzaju musi mieć miejsce przed północą, co miało nam pomóc w lepszym śnie i w konsekwencji w regeneracji. Chciał, żeby piłkarze przestrzegali tej zasady niezależnie od tego, czy następnego dnia grają mecz, czy mają wolne - zdradził Francuz.

Guardiola słynie ze skłonności do rewolucji. Gdzie tylko przychodzi, od razu przewraca wszystko do góry nogami, by powoli i skrupulatnie wprowadzić swój własny autorski ład. Tak było w Bayernie i tak jest Manchesterze City. Oba kluby budowane są na wzór Barcelony, pierworodnego dziecka Guardioli, którego hasłem naczelnym jest przecież: "Més que un club" (pol. Więcej niż klub). Tak głęboka ingerencja w życie prywatne nie powinna więc dziwić.

Ale to bynajmniej nie koniec newsów Nasriego. Prawdopodobnie, gdyby wywiad potrwał jeszcze trochę dłużej, Guardiola nie miałby przed nami już żadnych sekretów.

– Kiedy Pep przyszedł do naszego zespołu, powiedział mi, że powinienem ważyć 76 kilogramów. Nie ważyłem tyle od czasu gry w Olympique Marsylia, bo w Premier League zawsze jesteś przygotowywany do fizycznej walki i nabierasz więcej masy mięśniowej. Zacząłem przygotowania z czterema kilogramami więcej niż on chciał i od razu zabronił mi treningów z zespołem, bo u niego nieprzekraczalną granicą jest 2,5 kilograma nadwagi - wyjawił 29-latek.

Nie wiadomo, czy Nasri wróci do Manchesteru. Na razie ma pewne miejsce w składzie Sevilli, dla której w 10 meczach zdobył trzy bramki i zanotował asystę. Zasługa wskazówek Guardioli?

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie