Ojciec Janowicza: Syn ładuje akumulatory! Nowy trener prawie pewny

Tenis
Ojciec Janowicza: Syn ładuje akumulatory! Nowy trener prawie pewny
fot.Cyfrasport

Syn na razie ładuje akumulatory, a jego nowy trener jest pewny na 90 procent - powiedział Jerzy Janowicz senior, ojciec tenisisty z Łodzi. Półfinalista Wimbledonu z 2013 roku przygotowania do kolejnego sezonu rozpocznie pod koniec listopada.

Syn był niedawno w Zakopanem, pochodził po górach. Inni zawodnicy przeważnie wybierają się do ciepłych krajów, ale my zdecydowaliśmy się na inny wariant. Jerzy chciał pokazać, że w Polsce też można odpocząć - zaznaczył ojciec łodzianina.

 

Dodał, że przygotowania do nowego sezonu zawodnik, który w niedzielę świętował 26. urodziny, rozpocznie pod koniec listopada. Przez pierwsze kilka dni skupi się tradycyjnie na treningu ogólnorozwojowym, a dopiero później przejdzie do zajęć z rakietą. - Na razie zaś siedzi, pije herbatę i odpoczywa. Ładuje akumulatory. Zostało mu na to już niewiele czasu - podkreślił Jerzy Janowicz senior.

 

Przygotowany jest już też plan pierwszych startów w 2017 roku. - Pierwszą dużą imprezą będzie Australian Open i to ona będzie priorytetem na początku sezonu. Przed występem w wielkoszlemowych zawodach w Melbourne syn weźmie udział w jednym lub dwóch turniejach - wyliczał ojciec polskiego tenisisty.

 

W przyszłym roku Janowiczowi będzie towarzyszył nowy trener. W sierpniu rozstał się - po siedmiu latach współpracy - z Finem Kimem Tiilikainenem. - To było miłe, kulturalne pożegnanie. Po prostu szukamy nowych bodźców. Mogę powiedzieć, że w tej chwili nowy szkoleniowiec jest pewny na 90 procent. Pozostało do ustalenia tylko parę szczegółów. Nie podamy jeszcze jego nazwiska, bo nie podpisaliśmy jeszcze umowy, a nie będziemy wyrywać się przed szereg. Wkrótce podamy tę informację - zapewnił.

 

Ostatni rok nie był łatwy dla półfinalisty Wimbledonu z 2013 roku. Przewlekłe kłopoty ze zdrowiem zaczęły się u niego jeszcze jesienią 2015 roku. Na początku bieżącego roku - mimo niedoleczonego urazu - wystąpił w Australian Open i przegrał mecz otwarcia. Kolejne spotkanie rozegrał dopiero pod koniec lipca. W styczniu zajmował 57. miejsce na liście ATP, teraz jest 279. Po powrocie do gry w drugiej części sezonu korzystał z zamrożonego rankingu.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie