Prezes Ruchu Chorzów: Chcemy zmniejszyć nasze zadłużenie

Piłka nożna
Prezes Ruchu Chorzów: Chcemy zmniejszyć nasze zadłużenie
fot. Cyfrasport

"Mamy zamiar do końca roku obniżyć nasze zobowiązania jeszcze o kilka milionów” – powiedział p.o. prezesa Ruchu Chorzów Aleksander Kurczyk, komentując raport finansowy klubu za trzeci kwartał.

Według raportu klub wypracował w tym czasie ponad 1,6 mln zł zysku, a jego zobowiązania krótkoterminowe zmniejszyły się o 17 mln, do kwoty 26 mln. Według komunikatu klubu wyniki finansowe byłyby jeszcze lepsze, gdyby potencjalni akcjonariusze wywiązali się z wcześniejszych deklaracji i objęli akcje nowej emisji. Pozyskane w ten sposób środki miały zagwarantować spłatę pierwszej transzy pożyczki otrzymanej od miasta Chorzów do końca października. Klub miał oddać 6 mln, zwrócił na razie połowę.

 

„Mamy świadomość, że w tym momencie priorytetem jest dla nas zgromadzenie środków, które pozwolą spłacić zobowiązania względem miasta. Ale jednocześnie cały czas pracujemy nad poprawą kondycji finansowej, ograniczeniem kosztów i zapewnieniem dodatkowych przychodów” – wyjaśnił cytowany przez stronę internetową klubu Kurczyk, który jest też udziałowcem i szefem rady nadzorczej.

 

Wiosną Ruch znalazł się w trudnej sytuacji finansowej i wystąpił do miasta o pożyczkę w wysokości 18 mln złotych. Radni wyrazili zgodę, formalnie część pieniędzy pożyczyła gmina bezpośrednio, 12 mln poprzez spółkę Centrum Przedsiębiorczości. Spłata pożyczki udzielonej przez samorząd miała nastąpić do końca października. Pozostała część, zgodnie z umową, ma być spłacana spółce CP w transzach po 3 mln zł do 2020 roku. Zabezpieczeniem udzielonego wsparcia są - oprócz znaków towarowych - m.in. nieruchomości należące do udziałowców Ruchu Chorzów, cesja na wpływach z transmisji telewizyjnych oraz wpływy z transferów zawodników.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie