Trener GKS Tychy: Nie jesteśmy takim rywalem, jak wcześniej myślano

Inne
Trener GKS Tychy: Nie jesteśmy takim rywalem, jak wcześniej myślano
fot. PAP

Włoski Rittner Buam, białoruski Szachtior Soligorsk i kazachski Beibarys Atyrau będą od piątku w Ritten rywalami hokeistów GKS Tychy w półfinałowym turnieju Pucharu Kontynentalnego. "Pokazaliśmy rok temu, że potrafimy sobie radzić" – powiedział trener Jiri Sejba.

Do styczniowego Final Four awansują dwie drużyny. Wicemistrzowie Polski wygrali w październiku na własnym lodowisku turniej 2. rundy, w którym rywalizowali z węgierskim DVTK Jegesmedvek Miskolc (5:2), rumuńską Dunareą Galati (12:0) i słoweńskim ADD Acroni Jesenice (1:2 po dogrywce).

W poprzedniej edycji tyszanie dotarli do Final Four PK rozgrywanego we francuskim Rouen. Zaczęli tamte zawody od zwycięstwa nad duńskim Blue Fox Herning 2:1, potem przegrali z gospodarzami Rouen Dragons 5:6, a na koniec z włoskim Asiago Hockey 2:4 i zajęli trzecie miejsce. W zawodach półfinałowych zmierzyli się z Szachtiorem i wygrali 2:1.

Nie zagra we Włoszech napastnik tyszan Michał Woźnica, który podczas niedzielnego meczu ligowego w Opolu po zderzeniu z bandą złamał kość jarzmowej. Zawodnik GKS takiego urazy nabawił się trzeci raz. Wcześniej w latach 2012 i 2014.

"Nie wiemy, jak zaprezentują się zespoły z Włoch i Kazachstanu. Oglądaliśmy ich mecze na wideo, ale jednak nie to samo, co obserwacja na żywo. Zespół z Soligorska zmienił się personalnie, słyszałem, że miał pewne kłopoty z bramkarzem" – dodał Sejba.

Przyznał, że chociaż jego drużyna jest w trakcie sezonu ligowego, to starał się zbudować formę zawodników szczególnie na zawody we Włoszech.

"To dla nas w tym momencie bardzo ważne spotkania. Ekipa z Białorusi z pewnością wie już, że nie jesteśmy takim rywalem, jak wcześniej myślano. Co sądzą o nas pozostali przeciwnicy – nie wiem. Sądzę, że da się awansować z pierwszego czy drugiego miejsca. Pokazaliśmy to rok temu, ale trzeba na lodzie dać z siebie wszystko. Powtarzam to zawodnikom" – podkreślił szkoleniowiec GKS po wtorkowym ostatnim przed wyjazdem treningu.

W drugim turnieju półfinałowym w duńskim Odense zagrają, obok miejscowej drużyny Bulldogs, także ukraiński HC Donbas, francuski Angers Ducs i brytyjski Nottingham Panthers.

Program turnieju w Ritten:

18 listopada, piątek
Beibarys Atyrau - Szachtar Soligorsk (godz. 16.00)
Rittner Buam - GKS Tychy (20.00)

19 listopada, sobota
Szachtar Soligorsk - GKS Tychy (15.00)
Rittner Buam - Beibarys Atyrau (19.00)

20 listopada, niedziela
GKS Tychy - Beibarys Atyrau (15.00)
Szachtar Soligorsk - Rittner Buam (19.00).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze