ATP World Tour Finals: Drugie zwycięstwo Murraya

Lider światowego rankingu tenisistów Brytyjczyk Andy Murray pokonał rozstawionego z "piątką" Japończyka Keia Nishikoriego 6:7(9), 6:4, 6:4, w swoim drugim pojedynku rozgrywanym na turnieju ATP World Tour Finals w Londynie.

Było to dziesiąte spotkanie Murraya z Nishikorim. Statystyki prezentują się znacznie okazalej dla Brytyjczyka, który odniósł już ósme zwycięstwo nad rywalem z Japonii.

Mecz rozstrzygnął się w trzech setach i trwał 3 godziny i 20 minut. Murray nie ma jeszcze na swoim koncie wygranej w turnieju masters. Do tej pory udało mu się trzykrotnie awansować do półfinałów rozgrywek, ostatni raz w 2012 roku.

W drugim pojedynku Grupy A, który odbędzie się po 21:00 czasu polskiego zmierzą się Marin Cilić (Chorwacja, 7) i Stan Wawrinka (Szwajcaria, 3). Zawodnicy będą grali o zachowanie szans na awans, ponieważ przegrali swoje spotkania w inaugurującej serii gier. W przypadku przegranej Wawrinki, Murray zostanie zwycięzcą rywalizacji w grupie A.