El. LM: PAOK Saloniki - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
El. LM: PAOK Saloniki - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport

16 listopada PGE Skra Bełchatów rozpocznie swoją przygodę z europejskimi pucharami w sezonie 2016/2017. Na drodze trzeciej drużyny Plusligi do fazy grupowej Ligi Mistrzów stanie grecki zespół PAOK Saloniki. Transmisja pierwszego meczu PAOK Saloniki - PGE Skra Bełchatów o 18:00 w Polsacie Sport.

PGE Skra Bełchatów do nadchodzącej wielkimi krokami nowej edycji Ligi Mistrzów musi przebijać się przez kwalifikacje. Na szczęście brązowy medalista MP, by znaleźć się w prestiżowych rozgrywkach musi wygrać jedynie dwumecz, w którym los skojarzył bełchatowian z zawsze groźną ekipą PAOK Saloniki. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane już w środę 16 listopada w Grecji, rewanż w niedzielę 20 listopada w Wieluniu.

Grecy jak do pory męczyli się w 1. rundzie eliminacyjnej z chorwackim Mladost Ribola Kastela, bowiem obydwa mecze, choć wygrane przez Greków, kończyły się w pięciu setach. Ekipie z Salonik również ze zmiennym szczęściem wiedzie się w greckiej A1, gdzie zajmuje czwartą pozycję, za Olympiakosem Pireus, Iraklisem Saloniki i Panathinaikosem Ateny. Po czwartej kolejce rywale Skry mają na koncie trzy zwycięstwa i jeden przegrany mecz.

Największą gwiazdą ekipy z Salonik jest znany Brazylijczyk Dante Amaral, ale... tylko na papierze. Ze względów proceduralnych były reprezentant Canarinhos nie wystąpił jeszcze w żadnym oficjalnym spotkaniu w koszulce PAOK i mało prawdopodobne, by zrobił to w środowy wieczór. Na parkiecie w Grecji nie zobaczymy również po polskiej stronie Mariusza Wlazłego, który został w kraju, by wyleczyć przeziębienie, które dopadło go przed kilkoma dniami.

Czy siatkarze PGE Skry obawiają się atmosfery, jaką zgotować im mogą żywiołowo reagujący fani PAOK? - Od kiedy pamiętam, zawsze grało się tam ciężko. Mam nadzieję, że nasza gra będzie dobra i wygramy. Wiemy, po co jedziemy do Salonik, jaki jest cel PGE Skry Bełchatów na ten sezon i jakie są nasze ambicje – komentuje Michał Winiarski, cytowany przez oficjalną stronę internetową PGE Skry.

Transmisja pierwszego meczu PAOK Saloniki - PGE Skra Bełchatów o 18:00 w Polsacie Sport.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze