Kiedrzynek nominowana do drużyny roku FIFA

Piłka nożna
Kiedrzynek nominowana do drużyny roku FIFA
fot. CyfraSport

Bramkarka reprezentacji Polski Katarzyna Kiedrzynek została nominowana do drużyny roku FIFA. Organizacja FIFPro nie podała jeszcze do informacji publicznej wszystkich nominacji, ale wiadomo już, że w gronie zawodniczek, na które będą mogły głosować piłkarki z całego świata, znajdzie się zawodniczka PSG.

Kiedrzynek od 2013 roku jest zawodniczką Paris Saint-Germain, do którego trafiła z Górnika Łęczna. W zespole z Paryża dość szybko wywalczyła miejsce w podstawowej jedenastce i była silnym punktem drużyny, która w 2015 roku zagrała w finale Ligi Mistrzów. W ostatnich miesiącach Polka wróciła także do reprezentacji Polski, z występów w której zrezygnowała w 2014 roku.

Dobra postawa między słupkami nie pozostała niezauważona przez organizację FIFPro, która ogłosi niebawem zawodników nominowanych do jedenastki roku. Kiedrzynek znajdzie się wśród szesnastu nominowanych bramkarek, na które głos będą mogły oddać piłkarki z całego globu. Obok Polki na liście są między innymi najbardziej znana bramkarka świata Hope Solo (USA) czy Szwedka Hedvig Lindahl. Podczas gali FIFA, która odbędzie się 9 stycznia w Zurychu, wręczone zostaną również nagrody "The Best FIFA Football Awards".

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze