Barcelona rywalem mistrzów Polski w 1/8 finału Ligi Mistrzów

Inne
Barcelona rywalem mistrzów Polski w 1/8 finału Ligi Mistrzów
fot. You Tube

Real Club de Polo Barcelona będzie rywalem hokeistów na trawie Grunwaldu Poznań w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Turniej zostanie rozegrany w kwietniu w holenderskim Eindhoven.

Poznaniacy nie musieli rywalizować w pierwszej rundzie i do rozgrywek przystąpią dopiero od 1/8 finału. Los przydzielił im mocny zespół z Hiszpanii - Real Club de Polo Barcelona, ale jak przyznał trener mistrzów Polski Jerzy Wybieralski, na tym etapie nie ma już łatwych przeciwników.

 

"Dawno już nie graliśmy z Hiszpanami, w ostatnim czasie los przydzielał nam zespoły z Belgii, Niemiec czy Holandii. I może dobrze się stało, że mamy taką małą odmianę. Hiszpanie w ostatnim czasie nie dochodzili zbyt wysoko w tych rozgrywkach, ale póki co, za wcześnie jest mówić o szansach" - powiedział PAP.

 

Mecze 1/8 i ćwierćfinały rozegrane zostaną w Eindhoven w dniach 14-17 kwietnia 2017 roku.

 

"Zawsze te mecze rozgrywane są w święta wielkanocne i dobrze, że akurat w przyszłym roku wypadają one nieco później. Dla nas to ważne, bowiem liga zdąży ruszyć i łatwiej będzie nam się przygotować do tego spotkania" - dodał Wybieralski.

 

Jeśli poznaniacy wyeliminują drużynę z Barcelony, w ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą pary Rot Weiss Koeln - SV Kampong (Holandia).

 

W 1. rundzie Ligi Mistrzów startował także AZS AWF Poznań, który po dwóch porażkach odpadł z rozgrywek.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze