Kontrowersyjny karny w ostatniej akcji uratował Piasta Gliwice!

W ostatnich czterech minutach doliczonego czasu gry na stadionie Piasta Gliwice wydarzyło się tyle samo, co przez 90 regulaminowych minut. Ostatecznie na inauguracje 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy gliwiczanie zremisowali z Cracovią 2:2. Jedni i drudzy mają po 18 punktów w tabeli.

Obie ekipy przegrały swoje poprzednie spotkania. Ponadto w tabeli przed tym starciem Cracovia i Piast miały po tyle samo punktów i były sąsiadami. W pierwszej kolejce obecnego sezonu krakowianie zabawili się z wicemistrzem Polski wygrywając aż 5:1.

Goście już w 16. minucie stracili Piotra Malarczyka, który zderzył się głową z piłkarzem Piasta i musiał opuścić murawę. W jego miejsce pojawił się Piotr Polczak. ”Pasy” były stroną przeważającą i swoją dominację piłkarze Jacka Zielińskiego potwierdzili w 29. minucie, kiedy to do siatki trafił Miroslav  Covilo. Bośniak najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową pokonał Jakuba Szmatułę. Był to pierwszy gol stracony przez Piasta z rzutu rożnego w obecnych rozgrywkach. Tym samym w lidze nie ma już zespołu, który nie straciłby bramki w ten sposób.

Początkowo druga połowa nie zachwycała. W dalszym ciągu to goście prowadzili grę, ale aby mieć spokojną końcówkę potrzebowali drugiej bramki. Gliwiczanie nie atakowali z dużym impetem, ale mimo to zdołali wyrównać. Strzał Gerarda Badii zza pola karnego odbił się od jednego z obrońców czym lekko zmylił Grzegorza Sandomierskiego. To co wydarzyło się w ostatnich minutach gry przeszło wszelkie oczekiwania. Najpierw Marcin Budzyński ładnym uderzeniem pokonał Szmatułę. Gdy krakowianie dopisywali do swojego konta 3 punkty, arbiter postawnowił podyktować rzut karny dla gospodarzy po dość kontrowersyjnej sytuacji. Jedenastkę wykorzystał Sandro Gotal, mimo że Sandomierski miał piłkę na rękach. W Gliwicach obie ekipuy podzieliły się punktami.

Piast Gliwice - Cracovia 2:2 (0:1)

Bramki: Badia 80, Gotal 90+4 - Covilo 29, Budzyński 90+1

Piast: Szmatuła - Girdvainis (69. Gotal), Korun, Hebert - Mokwa, Pietrowski, Masłowski (46. Zivec), Bukata, Mraz - Szeliga, Barisic (46. Badia).

Cracovia: Sandomierski - Ferraresso, Malarczyk (15. Polczak), Wołąkiewicz, Brzyski - Wójcicki (75. Piątek), Dąbrowski, Budziński,  Covilo, Jendrisek (73. Jaroszyński) - Szczepaniak.

Żółte kartki: Cracovia: Covilo, Polczak, Piątek, Dąbrowski.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 4 532