Obecność aż tylu piłkarzy ręcznych Vive nie dziwi, bowiem klub z Kielc to triumfator Ligi Mistrzów w sezonie 2015/2016. Oprócz trzech wyżej wymienionych reprezentantów Polski nominację otrzymali również Manuel Strlek, Tobias Reichmann, Julen Aginagalde oraz Uros Zorman. Mniej zawodników wywodzi się z PSG (6), a także Flensburga i Barcelony (4).

Każdy z siedmiu graczy kieleckiego klubu ma także szansę na zostanie najlepszym piłkarzem ręcznym roku na swojej pozycji. Ogółem nominowanych zostało 32 zawodników - po czterech na każdej pozycji (bramkarz, lewoskrzydłowy, prawoskrzydłowy, lewy rozgrywający, prawy rozgrywający, środkowy rozgrywający, obrotowy), dodatkowo internauci wybiorą najlepszego ich zdaniem obrońcę.

Najliczniej reprezentowanymi zespołami narodowymi są Hiszpania (która, co ciekawe, nie zagrała na igrzyskach olimpijskich) oraz mistrz olimpijski z Rio - Dania (po pięciu graczy). Reprezentacje Polski, Niemiec i Francji są kolejne na liście z trzema graczami wywodzącymi się z tych krajów.

Plebiscyt potrwa do 8 grudnia, a głosować można TUTAJ.