Mateusz Mika wybrał Włochy!

Siatkówka

Siatkarz Lotosu Trefla Gdańsk Mateusz Mika, tuż po ligowym meczu z Cerrad Czarnymi Radom, wyjechał do Włoch. W najbliższym czasie przejdzie serię specjalistycznych zabiegów, które mają pomóc w regeneracji jego kolan. Klub dołożył wszelkich starań, by umożliwić mistrzowi świata konsultacje i zabiegi u światowej sławy lekarzy. Co istotne, kuracja ta nie zakłóci przygotowań przyjmującego ekipy z Gdańska do kolejnych spotkań w PlusLidze.

Mateusz Mika to nie tylko filar zespołu Lotosu Trefla, ale też bardzo ważny zawodnik reprezentacji Polski. Troska o zdrowie jego stawów, a szczególnie mocno obciążanych w ostatnich sezonach kolan, jest więc dla gdańskiego klubu priorytetem. Dlatego też sztab szkoleniowy i medyczny "żółto-czarnych" dołożył wszelkich starań, by poddać go specjalnej kuracji pod okiem hiszpańskich doktorów. Działania te nie są związane z żadnym nowym urazem mistrza świata, mogą zaś wydatnie przyczynić się do przyspieszenia i zwiększenia efektywności regeneracji stawów przyjmującego.

 

Od niedzieli do wtorku Mika poddany zostanie we Włoszech serii czterech zabiegów. O jego kolana zatroszczą się hiszpańscy lekarze, pod których opieką znajdują lub znajdowały się wcześniej m.in. piłkarskie zespoły Villarreal CF i Udinese, znani futboliści (m.in. Daniel Carrico, Mikel Arteta, Roque Santa Cruz, Vicente, Adriano, Raul Tamudo), topowi tenisiści i tenisistki (Svetlana Kuznetsova, Tamira Paszek, Alejandro Falla) czy były wicemistrz olimpijski w siatkówce plażowej, Pablo Herrera. Co najważniejsze, regeneracja po kuracji bazującej na jonoforezie może potrwać zaledwie dwie doby, co nie wykluczy udziału Mateusza Miki w kolejnym spotkaniu ligowym, w którym Lotos Trefl na wyjeździe zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

RM, sport.trefl.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze