Dwa gole Teodorczyka! Anderlecht Bruksela przegrał z liderem

Łukasz Teodorczyk znów błysnął skutecznością. Chociaż strzelił dwa gole, to Anderlecht Bruksela przegrał z prowadzącym w tabeli SV Zulte Waregem 2:3 w szlagierowym meczu 15. kolejki ligi belgijskiej.

Teodorczyk doprowadził do remisu w 14. minucie. Alexandru Chipciu dośrodkował płasko z prawej strony boiska, żaden z trzech obrońców nie zdołał przeciąć podania i piłka trafiła do Polaka, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki. Kilkanaście minut później "Teo" dołożył drugie trafienie. Ponownie zagrywał Chipciu i Polak pokonał bramkarza strzałem z kilku metrów.

Na początku drugiej połowy gospodarze w ciągu dwóch minut wyprowadzili dwa ciosy, po których "Fiołki" już się nie podniosły. Teodorczyk nie poprawił już swojego dorobku. Miał o tyle trudniej, że od 45. minuty na boisku nie było już Chipciu, z którym tak dobrze mu się współpracowało. Rumun doznał kontuzji i musiał opuścić boisko.

"Teo" z jedenastoma golami prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligi belgijskiej. W sumie jego bilans to 18 trafień w 24 meczach, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

SV Zulte Waregem - Anderlecht Bruksela 3:2 (1:2)

Bramki: Alessandro Cordaro 9, Timothy Derijck 47 (k), M’Baye Leye 49 - Łukasz Teodorczyk 14, 30