Komentator oszalał! Gol-pocisk "stadiony świata" w Rosji (WIDEO)

Piłka nożna

Spartak Moskwa był faworytem spotkania z Amkarem Perm, a zwycięstwo przed własną publicznością mogło umocnić zespół ze stolicy na czele tabeli rosyjskiej Premier Ligi. Lider długo nie potrafił przełożyć przewagi na bramkę, jednak tę udało się zdobyć w niezwykle spektakularny sposób w doliczonym czasie gry. Pocisk Dienisa Głuszakowa niemal rozerwał siatkę rywali!

Według wielu kryteriów gol jest tym piękniejszy, im większą szybkość osiągnie piłka kopnięta przez zawodnika. Przed laty świat obiegł strzał Stevena Reida, który był bliski rozerwania siatki Wigan po swoim atomowym uderzeniu z prędkością (według różnych źródeł) powyżej 150 km/h.Do tego wyczynu z pewnością zbliżył się pomocnik Spartaka Moskwa, Dienis Głuszakow. 29-letni Rosjanin zapewnił liderowi tabeli kolejne zwycięstwo w doliczonym czasie gry po tym, jak zebrał piłkę tuż przed polem karnym Amkara Perm (tym razem bez Janusza Gola w składzie).

Atomowy strzał Rosjanina z dwudziestu metrów odbił się jeszcze od poprzeczki i w imponujący sposób zatrzepotał w siatce gości pozwalając Spartakowi umocnić się na pozycji lidera. Zawodnicy ubrani na czerwono celebrowali trafienie wykonując popularne w ostatniej chwili Mannequin Challenge. Nic dziwnego, że komentator opisujący boiskowe wydarzenia wpadł w prawdziwy szał!

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze