Golla zawalił parę goli. Koszmar Polaka w Amsterdamie

Ajax Amsterdam został tymczasowym liderem Eredivisie po strzelaninie zespołu w meczu z NEC Nijmegen. Przyjezdni z Wojciechem Gollą w składzie pozwolili faworytom trafiać do siatki aż pięciokrotnie, zaś konto Polaka można obarczyć co najmniej dwoma trafieniami. Koncert zakończony hat-trickiem w 18 minut rozegrał 19-letni Duńczyk Kasper Dolberg.

W Amsterdamie mają "nowego Eriksena"! 19-letni Kasper Dolberg z impetem szturmuje w tym sezonie wyjściową jedenastkę zespołu z Amsterdamu, a swojego pierwszego hat-tricka (i to w 18 minut!) zdobył w niedzielne popołudnie przeciwko NEC Nijmegen. 15. zespół Eredivisie przyjechał na Amsterdam ArenA po najmniejszy wymiar kary, jednak gospodarzom tego dnia wychodziło niemal wszystko.

Tego dnia do udanych nie zaliczy Wojciech Golla, który był częścią bloku defensywnego przyjezdnych. Polak nie upilnował Dolberga przy pierwszym trafieniu, mógł też lepiej się zachować przy trafieniu Bertranda Traore na 4:0. Wisienką na torcie był gol Lasse Schone, który huknął niczym z armaty z dwudziestu metrów i ustalił wynik spotkania na 5:0.

Ajax dzięki zwycięstwu przesunął się na pozycję lidera do meczu Feyenoordu. W innych niedzielnych spotkaniach punkty straciły zespoły walczące o miejsca 4-7: AZ Alkmaar zremisował z Rodą 1:1, w tym samym stosunku zakończyło się także starcie Twente z Utrechtem.

Ajax Amsterdam - NEC Nijmegen 5:0 (3:0)
Bramki: Kasper Dolberg 19, 24, 37, Bertrand Traore 55, Lasse Schoene 57