Spadek po 23 latach rozwścieczył kibiców! Syn Larssona poturbowany (WIDEO)

Jedna z najbardziej utytułowanych szwedzkich drużyn klubowych - Helsingborgs IF, pożegnała się z najwyższą klasą rozgrywkową po 23 latach nieprzerwanej gry w Allsvenskan! Po przegranym 1:2 drugim meczu barażowym z Halmstad kibice zespołu prowadzonego przez Henrika Larssona dali upust swojej ogromnej złości i niemal pobili... syna Larssona - Jordana, który zdobył jedyną bramkę dla Helsingborga.

Zespół z Helsingborga grał w najwyższej szwedzkiej klasie rozgrywkowej nieprzerwanie od 1993 roku, co czyniło go drugą pod tym względem ekipą w całej lidze, po IFK Goeteborg (od 1977 roku). Znakomita seria zakończyła się jednak w bardzo brutalny sposób, a piłkarze ze Skanii musieli przełknąc gorycz spadku po fatalnym sezonie zakończonym nieudanymi barażami z Halmstad. W pierwszym, wyjazdowym meczu Helsingborg pechowo zremisował z rywalem z drugiej klasy rozgrywkowej 1:1, po samobóju w końcówce spotkania, ale nadal miał przed sobą rewanż na własnym stadionie...

Bardzo długo na stadionie Olympia w Helsingborgu utrzymywał się bezbramkowy remis, ale ku uciesze miejscowych kibiców w 82. minucie wynik otworzył Jordan Larsson, który jest synem słynnego Henrika Larssona - obecnie... trenera ekipy z zachodniej Szwecji. Radość fanów 10 minut później przeistoczyła się jednak w furię. Najpierw w 87. minucie goście wyrównali z rzutu karnego, już chwilę później przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Helsingborg nie miał już czasu na odrabianie strat i po porażce 1:2 z hukiem spadł z Allsvenskan!

Rozwścieczeni kibice chwilę po ostatnim gwizdku sędziego ruszyli szturmem na murawę, by "wyjaśnić" piłkarzom jak bardzo niezadowoleni są ze spadku. Grupa fanów, którzy akurat pojawili się na boisku, natrafiła jednak tylko na Jordana Larssona, któremu jeden z zakapturzonych chłopaków chciał ściągnąć koszulkę. Inny z chuliganów z całej siły odepchnął z kolei piłkarza, zanim interweniowała ochrona. Sam Larsson chciał ruszyć jeszcze do kibiców, ale został odciągnięty przez osoby ze sztabu szkoleniowego Helsingborga. W taki oto sposób zakończyła się 23-letnia, nieprzerwana seria Helsingborgs IF w Allsvenskan. W tym czasie klub ze Skanii zdobył dwa mistrzostwa kraju...

Helsingborgs IF - Halmstads BK 1:2 (0:0)
Bramki: J. Larsson (82') - Mathisen (87', 90')

Pierwszy mecz 1:1. Halmstads wygrał dwumecz 3:2 i w przyszłym sezonie zagra w Allsvenskan.