Siatkarze Effectora: Dość milczenia! Stop przemocy wobec kobiet!

Siatkówka
Siatkarze Effectora: Dość milczenia! Stop przemocy wobec kobiet!
fot. PAP

Siatkarze Effectora Kielce włączyli się w akcję "Stop Przemocy". Zawodnicy drużyny z Kielc podczas najbliższego meczu PlusLigi z Onico AZS Politechnika Warszawska wesprą X kampanię społeczną "Biała Wstążka".

Kampania "Białej Wstążki" została stworzona przez mężczyzn i jest głównie do nich adresowana. Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania. Tegoroczna akcja potrwa od 24 listopada do 10 grudnia. Daty te korespondują z międzynarodową akcją "16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet". W tym okresie organizatorzy kampanii zachęcają mężczyzn, aby zechcieli przyjąć i nosić białą wstążkę manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy. Zwracają się też z prośbą do wszystkich znaczących osób, aby zechciały swoim autorytetem wesprzeć akcję. Kampania jest prowadzona w ponad 50 krajach na całym świecie.

 

Akcja od dziesięciu lat odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce. W tym roku włączą się w nią siatkarze Effectora Kielce, zwracając uwagę na problem przemocy w rodzinie, poprzez wyjście na rozgrzewkę przed meczem z drużyną Onico AZS Politechnika Warszawska (25 listopada - godzina 18.00) w koszulkach z napisem: "Kocham, Lubię, Szanuję, Nie biję".

 

 

Na kibiców przychodzących na halę, będą czekać wolontariusze z białymi wstążkami – symbolem kampanii.

RM, effectorkielce.com.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie