Sikora: Zawsze trzeba myśleć o medalu

Inne

Najważniejsze dla nas są mistrzostwa świata. Mistrzostwa Europy odbywają się w Polsce, więc też potraktujemy je poważnie. Chcemy osiągać dobre wyniki w Pucharach Świata, żeby wywalczyć kwalifikacje olimpijskie. To jest cel przede wszystkim dla naszej męskiej reprezentacji - udział sztafety w igrzyskach w 2018 roku - mówi trener reprezentacji Tomasz Sikora.

Coś niepokoi przed startem sezonu? Jakieś drżenie zapewne jest?

 

Tomasz Sikora, trener reprezentacji Polski: Zawsze najtrudniejszy dla ekipy jest pierwszy start. Możemy myśleć, że jesteśmy dobrze przygotowani, ale zawsze pozostaje niepewność. Po pierwszym biegu zawodnicy już wiedzą, na jakim poziomie są w danym momencie. chcielibyśmy, żeby mimo kontuzji Krystyna Guzik startowała na swoim poziomie - takim, jak w ubiegłym roku. Wierzymy w to, że nasze młode dziewczyny poradzą sobie w sztafecie.

 

Ten sezon będzie szczególny dla naszej reprezentacji? W końcu czekają nas mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy?

 

Najważniejsze dla nas są mistrzostwa świata. Mistrzostwa Europy odbywają się w Polsce, więc też potraktujemy je poważnie. Chcemy osiągać dobre wyniki w Pucharach Świata, żeby wywalczyć kwalifikacje olimpijskie. To jest cel przede wszystkim dla naszej męskiej reprezentacji - udział sztafety w igrzyskach w 2018 roku.

 

Jakie wyniki, poza kwalifikacją olimpijską, byłyby satysfakcjonujące?

 

Zawsze, jadąc na mistrzostwa świata, myśli się o medalu. Mamy dziewczyny, które na pewno na to stać.

 

Cała rozmowa z Tomaszem Sikorą w załączonym materiale wideo.

Redakcja, mjr, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze