Stojczew od dawna łączony jest z posadą nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wydawało się, że bułgarski szkoleniowiec jest głównym faworytem do przejęcia posady Stephane'a Antigi, jednak w ostatnich dniach na kandydata numer jeden wysunął się Argentyńczyk, Marcelo Mendez. Stojczew w rozmowie z bułgarską telewizją potwierdził doniesienia o zainteresowaniu PZPS jego osobą, jednak nie wykluczył przyjęcia innej posady.
To prawda! Jestem jednym z kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski, jednak dostałem także ofertę poprowadzenia reprezentacji Rosji. Nie chciałbym także wykluczyć ewentualności objęcia któregoś z włoskich klubów: Modeny, Perugii czy też Lube. W tej chwili jestem w Sofii i rozważam wszystkie "za i przeciw".
Czy Stojczew byłby odpowiednią osobą, by poprowadzić zespół Biało-Czerwonych? Bułgar ma na swoim koncie wiele sukcesów trenerskich, w tym cztery mistrzostwa Włoch, cztery klubowe mistrzostwa świata i trzy triumfy w Lidze Mistrzów. Był do tej pory trenerem między innymi Trentino Volley, Dynamo Moskwa czy reprezentacji Bułgarii.