Dujszebajew: Szmal i Bielecki do Francji nie pojadą

Piłka ręczna
Dujszebajew: Szmal i Bielecki do Francji nie pojadą
fot. Cyfrasport

Talant Dujszebajew pozostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. Cel, jaki stawia przed nim ZPRP to odmłodzenie reprezentacji i awans do igrzysk w Tokio. I dlatego trener nie będzie namawiał Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego, by pojechali na styczniowy mundial do Francji. - Jako trener nie widzę w tym sensu - mówił Dujszebajew.

O rezygnacji tercetu gwiazd reprezentacji Sławomir Szmal - Karol Bielecki - Krzysztof Lijewski mówiło się od kilku dni. Ten ostatni zdążył już swoją decyzję publicznie ogłosić. Niejako w imieniu Szmala i Bieleckiego zrobił to ich trener - klubowy i reprezentacyjny - Talant Dujszebajew.

- Mamy patrzeć w 2020 rok, myśleć o olimpijskim turnieju w Tokio. Jeżeli chodziłoby tylko o to, żeby zagrać jak najlepiej na mistrzostwach świata we Francji w styczniu 2017 roku, to wiem na 100 procent, że porozmawialibyśmy ze Sławkiem, z Karolem i z Krzyśkiem, i wszyscy trzej by pojechali i walczyliby dla Polski. Ale jako trener nie widzę w tym sensu - powiedział Dujszebajew w rozmowie ze sport.pl.

Selekcjoner naszej reprezentacji podkreśla, że najbliższe dwa lata to czas na pracę z nowym zespołem, na naukę, na zbieranie doświadczenia. - Żeby byli gotowi na mistrzostwa świata w 2019 roku w Niemczech i w Danii. Jeśli chłopaki zbiorą doświadczenie, to jestem pewny, że na MŚ 2019 będziemy w "siódemce", a w niej trzeba być, żeby awansować do olimpijskich kwalifikacji - tłumaczył Dujszebajew.

Nowy kontrakt z Dujszebajewem zostanie podpisany w najbliższych dniach. - Treść umowy jest już uzgodniona między stronami - zdradził prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki.

W styczniu odmłodzona reprezentacja Polski pod wodzą Dujszebajewa zagra w mistrzostwach świata w styczniu. Później skupi się na grze w eliminacjach EURO 2018, które zaczęła od dwóch porażek.

SZYFR, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze