Piękna polska siatkarka zadziwiła wszystkich! Ma dopiero 18 lat (WIDEO)

Siatkówka

Spotkanie kończące szóstą kolejkę Orlen Ligi pomiędzy Impelem Wrocław i Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza, miało nie tylko zacięty i emocjonujący przebieg, ale również nieoczekiwaną bohaterkę. Została nią zaledwie 18-letnia libero ekipy z Dąbrowy Górniczej Kinga Drabek.

Kibice marzą o tym, by reprezentacja Polski siatkarek nawiązała kiedyś do medalowych osiągnięć z poprzedniej dekady. Nadzieją na lepszą przyszłość są z pewnością młode utalentowane zawodniczki, które pojawiają się na parkietach Orlen Ligi. Jedną z nich jest libero Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza Kinga Drabek, która zasłużenie otrzymała statuetkę MVP po hitowym starciu ekstraklasy z Impelem Wrocław.

 

 

♥️♣️♦️♠️ #polishgirl

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kinga Drabek (@drabsoon) 21 Sie, 2016 o 11:15 PDT

 

Podopieczne Juana Manuela Serramalery, po emocjonującym meczu, wygrały na wyjeździe 3:2, młoda zawodniczka wniosła spory wkład w ten sukces, a jej występ został doceniony bardziej, niż kapitalna gra atakującej Heleny Horki, która zdobyła dla zwycięskiej ekipy aż 32 punkty!

 

 

Nawet nie chodząc na siłownie mam bicka 😭 urodzony koksu 💪🏿 #tb #memories #greece 🌴🏊🏼🏄🏼

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kinga Drabek (@drabsoon) 25 Lip, 2016 o 4:10 PDT

 

Drabek urodziła się 10 maja 1998 roku. Przygodę z siatkówką rozpoczynała w Bielsku-Białej, a sportowe umiejętności doskonaliła w Szkołach Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu oraz w Szczyrku, występowała również w reprezentacji Polski kadetek. Zawodniczką Tauronu MKS została w lipcu 2015, a 3 lutego 2016 zadebiutowała w wygranym 3:1 spotkaniu Orlen Ligi przeciwko KSZO Ostrowiec.

 

 

Mario Bros 👾 #polishgirl #mario

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kinga Drabek (@drabsoon) 11 Paź, 2015 o 7:01 PDT

 

Młoda libero w ostatnich spotkaniach zastępowała kontuzjowaną Izabelę Lemańczyk. Wypadła świetnie zarówno w meczu z Agelem Prościejów w eliminacjach Ligi Mistrzyń (3:1), jak i ligowym starciu we Wrocławiu.

 

 

Dziekuje 🤗 #lovemyteam

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kinga Drabek (@drabsoon) 20 Lis, 2016 o 10:51 PST

 

W Hali Orbita imponowała nie tylko ogromną ambicją, ale i skuteczną grą na przyjęciu (w 24 akcjach popełniła zaledwie 2 błędy). Z zainteresowaniem będziemy obserwować kolejne występy utalentowanej zawodniczki, licząc na ogromny rozwój jej nieprzeciętnych umiejętności.

 

Rozmowa Tomasza Swędrowskiego z Kingą Drabek oraz najlepsze akcje młodej libero z meczu ligowego z Impelem Wrocław w załączonym materiale wideo.

RM, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie