Rafako Hussars Poland może nie przystąpić do sezonu WSB

Sporty walki

Jarosław Kołkowski, szef Rafako Hussars Poland, zdradził w Puncherze, że polska drużyna niekoniecznie przystąpi do kolejnego sezonu WSB.

Szef Rafako Hussars Poland zdradził, że udział jego ekipy z lidze World Series of Boxing jest mało prawdopodobny.

- Będzie bardzo trudno z uwagi na dwie rzeczy. Pierwsza to kompletna niepewność, co do tego kto będzie sternikiem polskiej kadry seniorów. Husaria to przez ostatnie lata kadra polskich seniorów i osoba trenera będzie absolutnie kluczowa. Dzisiaj nie wiemy, kto to będzie. Czy to będzie osoba, która będzie miała odpowiednie uprawnienia? Nie wiemy. Problemem jest też skład całej drużyny. Finały mistrzostw Polski jakoś szczególnie optymizmem nie napawają. Jest tam paru zawodników, których można uczyć czegoś fajnego i mają potencjał, ale drużyna w WSB to nie jest pole do nauki. Tam może nie potrzebujemy profesorów, ale magistrów - powiedział.

Innym problemem Hussars Poland jest finansowanie starów biało-czerwonej ekipy w kolejnych rozgrywkach. Polski Związek Bokserski miał swoją drużynę w lidze WSB nieprzerwanie od sezonu 2012/2013. W ostatnim sezonie Hussars Poland zajęli w swojej grupie przedostatnie miejsce.

- Kolejna sprawa, która jest problematyczna, to finansowanie. Przez cztery lata tę drużynę udało się finansować z prywatnych środków. Ja miałem nadzieję, że po czterech latach - skoro udowodniliśmy, że to wszystko ma sens - coś się zmieni - dodał.

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze