Setny gol Messiego. Manchester City i Barcelona z awansem

Manchester City i FC Barcelona wywalczyły sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Angielski klub jedynie zremisował z Borussią Moenchengladbach, ale to wystarczyło do wyjścia z grupy. Barcelona pokonała Celtic Glasgow 2:0.

O awans zbytnio nie musiała się martwić Barcelona. Podopieczni Luisa Enrique od początku kontrolowali przebieg spotkania w Glasgow. Pierwszy cios wyprowadzili w 24. minucie, a autorem trafienia był Lionel Messi. Warto zaznaczyć, że otwierające podanie przy golu zanotował Neymar. Brazylijczyk tym samym wyrównał rekord asyst w jednym sezonie Ligi Mistrzów. Ma ich już siedem.

W 55. minucie Emilio Izaguirre w polu karnym pociągnął za koszulkę Luisa Suareza. Arbiter bez zawahania podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Messi. Tym samym Argentyńczyk zdobył setną bramkę w międzynarodowych rozgrywkach klubowych dla Barcelony. Chwilę później miał szansę na hat-tricka, ale w niezłej sytuacji posłał piłkę obok bramki.

Mecz odbywający się równolegle w Niemczech był zdecydowanie bardziej wyrównany. Na prowadzenie w 23. minucie wyszła Borussia. Pewne uderzenie z linii pola karnego posłał Raffael i pokonał Claudio Bravo. Manchester zdołał odpowiedzieć tuż przed przerwą. Ładną akcję zespołową na gola zamienił David Silva.

W drugiej części gry nie oglądaliśmy już bramek, a dwie czerwone kartki. Pierwsza zawodnika straciła Borussia. W 51. minucie za druga żółtą kartkę do szatni został odesłany Stindl. Już po kilkunastu minutach mieliśmy wyrównanie sił. Drugi żółty kartonik  otrzymał Fernandinho. Niemcy do ostatnich minut szukali zwycięskiego gola, ale nie potrafili pokonać Bravo.

Remis sprawił, że poznaliśmy już zestaw drużyn, które awansowały do następnej rundy Ligi Mistrzów z grupy C. Są to FC Barcelona i Manchester City. Borussii i Celtikowi pozostała więc jedynie walka o awans do 1/16 Ligi Europy.

Borussia Moenchengladbach - Manchester City 1:1 (1:1).

Bramki: Raffael (23) - David Silva (45+1).

Borussia Moenchengladbach: Yann Sommer - Nico Elvedi, Andreas Christensen, Tony Jantschke, Oscar Wendt, Mahmoud Dahoud (60' Jannik Vestergaard), Tobias Strobl, Ibrahima Traore (41' Jonas Hofmann), Lars Stindl, Fabian Johnson, Raffael (84' Andre Hahn).

Manchester City: Claudio Bravo - Nicolas Otamendi, John Stones, Aleksandar Kolarov, Fernandinho, Ilkay Gundogan, Jesus Navas, Kevin De Bruyne, David Silva, Raheem Sterling (68' Bacary Sagna), Sergio Aguero.

Żółte kartki: Stindl, Dahoud, Jantschke, Raffael (Borussia) oraz Fernandinho  (Manchester).

Czerwone kartki: Stindl 51' (Borussia) oraz Fernandinho 63' (Manchester) - obaj za drugą żółtą.

Sędzia: Cuneyt Cakır (Turcja).