Ogier testował Toyotę WRC w Katalonii

Moto
Ogier testował Toyotę WRC w Katalonii
fot. PAP

Czterokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Ogier testował na trasach w Katalonii nowy model Toyoty Yaris WRC, która ma zadebiutować w rajdowych mistrzostwach świata w Rajdzie Monte Carlo w styczniu 2017 roku.

Informację o testach Ogiera potwierdził przedstawiciel zespołu Toyota Gazoo Racing WRC, którego szefem jest Fin Tommi Makinen. Jednak żadnych dodatkowych szczegółów nie ujawniono.

 

Fińskie media informują, że w najbliższych dniach testy Yarisa przeprowadzą także Jari-Matti Latvala i Norweg Andreas Mikkelsen.

 

Cała trójka Ogier, Latvala i Mikkelsen byli fabrycznymi kierowcami teamu Volkswagena, który cztery razy z rzędu wywalczył tytuł mistrza świata producentów i niespodziewanie na początku listopada poinformował o wycofaniu się po sezonie 2016 z rywalizacji w WRC. W tej sytuacji kierowcy zespołu - mistrz świata Ogier i wicemistrz Mikkelsen oraz Latvala zostali na nowy sezon bez kontraktów.

 

W 2017 roku Toyota wraca do mistrzostw świata po długiej przerwie. Po raz ostatni w World Rally Championship jej fabryczny zespół wystąpił w 1999 roku zdobywając tytuł mistrzowski. Wywalczył go właśnie Makinen jadący Corollą WRC. Teraz kierowcy będą jeździli Yarisem WRC, nad którym prace projektowe trwały prawie trzy lata.

 

Na przełomie listopada i grudnia samochód przejdzie procedurę homologacji, aktualnie trwają testy w Hiszpanii i we Francji.

 

Obecnie jedynym kierowcą, który już podpisał kontakt na starty w nowym zespole jest Fin Juho Haninen. Zespół Toyota Gazoo Racing WRC w drugiej części sezonu 2017 planuje wystawić w mistrzostwach świata trzy samochody.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze