Mógł być selekcjonerem Polaków, wybrał Trydent

Siatkówka
Mógł być selekcjonerem Polaków, wybrał Trydent
fot.PAP

Angelo Lorenzetti jeszcze niedawno był jednym z kandydatów na stanowisko selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski. Ba, znalazł się w finałowej piątce wyselekcjonowanej przez władze PZPS. Jeszcze podczas losowania grup finałowych przyszłorocznych mistrzostw Europy prezes związku siatkarskiego poinformował jednak, że szkoleniowiec Trentino Volley z powodów rodzinnych wycofał się z konkursu. Teraz przedłużył kontrakt z klubem z Trydentu.

Lorenzetti przez ostatnie cztery sezony był szkoleniowcem Modeny, z którą wywalczył ostatnie mistrzostwo Włoch i dwa kolejne Puchary kraju. Wcześniej 52-latek przez pięć sezonów prowadził także Piacenzę i również wywalczył z nią mistrzostwo Italii – w 2009 roku. Wówczas w finale pokonał Trentino. Od tego sezonu Lorenzetti objął właśnie ekipę ówczesnych finalistów.

Po 11 kolejkach Diatec Trentino jest drugie w tabeli włoskiej SuperLegi, o punkt za Cucine Lube Civitanova. Prezes klubu Diego Mosna, zadowolony z dotychczasowej pracy, a może i przestraszony staraniami polskiej federacji o przejęcie Lorenzettiego, kilka dni temu zaproponował szkoleniowcowi przedłużenie kontraktu.

– Prezes zadzwonił do mnie i zaproponował umowę do 2019 roku. Wszystko stało się w ciągu kilku dni. Cele są jasne i cieszę się, że będziemy mogli razem o nie walczyć – skomentował wszystko Lorenzetti.

– Wystarczyło kilka miesięcy wspólnej pracy, aby docenić charakter naszego trenera oraz jego styl pracy – tłumaczy z kolei decyzję Mosna. – Niezależnie od wyników, które są zadowalające, Angelo miał świetne wejście do drużyny i szybko odcisnął piętno na jej stylu gry.

– Dlaczego przedłużyłem umowę? – zastanawia się Lorenzetti. – Tutaj można dużo i dobrze pracować. Znalazłem tu spokój i możliwość właściwej pracy. Ale także odpowiednie warunki do życia. Od pierwszego dnia w Trydencie czułem się wyśmienicie i dlatego chcę tu zostać – zakończył były kandydat na selekcjonera Polaków.

MarLe, Polsat Sport, Ansa.it
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie