Niemcy zaczynają poszukiwania bazy na mundial w 2018 roku

Piłka nożna
Niemcy zaczynają poszukiwania bazy na mundial w 2018 roku
fot.PAP/DPA

Kierownictwo niemieckiej reprezentacji piłkarskiej wykorzysta wyjazd na losowanie grup Pucharu Konfederacji do Rosji, by rozpocząć intensywniejsze poszukiwania bazy na mistrzostwa świata w 2018 roku, mimo że drużyna nie zapewniła sobie jeszcze awansu.

Cały czas się rozglądamy. Dostaliśmy także już kilka propozycji - z Soczi, Krasnodaru, Kazania - przyznał menedżer mistrzów świata Oliver Bierhoff. Niemcy biorą pod uwagę, że w trakcie mundialu będą czekać ich dalekie podróże, dlatego bliskość lotniska jest jednym z podstawowych czynników.

 

Mundial w Rosji rozegrany zostanie w 11 miastach. Między Kaliningradem a Jekaterynburgiem jest 3000 km, zaś Sankt Petersburg i Soczi dzieli 2350 km. - Jak obejrzymy sobie mapę Rosji, widzimy jakie odległości musimy brać pod uwagę. Do tego dochodzą różnice w czasie, inne warunki atmosferyczne. To nie jest jak w trakcie Euro, kiedy leci się z jednego do drugiego miejsca godzinę. Dlatego tutaj bardzo rozważnie musimy wybrać nasze centrum pobytowe - podkreślił Bierhoff.

 

Niemieckie media podają, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest baza umiejscowiona niedaleko Moskwy. - Z doświadczenia wiemy, że centralne położenie miejsca pobytu jest najlepszym rozwiązaniem. Nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji, ale przyznaję, że bierzemy Moskwę pod uwagę - dodał menedżer.

 

Niemcy nie tylko szukają odpowiedniego hotelu, ale także bazy wokół - boisk treningowych, siłowni. Ważne jest także, by móc szybko dojechać na lotnisko.

 

Mistrzowie świata grają w grupie C i są liderami. Mają w dorobku 12 punktów, tuż za nimi są Irlandia Północna i Azerbejdżan - po 7 punktów. Do rozegrania zostało jeszcze po sześć meczów.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie