Piłka nożna

Błaszczykowski na wylocie? Trener Wolfsburga:...

Jak poinformował w oficjalnym komunikacie klub, Błaszczykowski doznał urazu kolana i jego występ w Ingolstadt okazał się niemożliwy. Drobna kontuzja Polaka nie jest jednak poważna i powinien on wrócić na najbliższy mecz z Herthą BSC. Podobny problem ma Portugalczyk Vieirinha i również z niego nie mógł skorzystać trener Valerien Ismael.

 

Uraz to tylko drobny kłopot Błaszczykowskiego. Popularny magazyn "Kicker" poświęcił Polakowi duży artykuł, w którym wypowiada się jego trener. Francuz twierdzi, że to już nie ten sam Kuba, który brylował na Euro 2016.

 

"Błaszczykowski był jedną z nadziei Wolfsburga na lepszy sezon, jednak nie tylko nie potrafi przerwać porażek zespołu, ale też sam znajduje się w kryzysie. Na początku sezonu były zawodnik Borussii Dortmund grał w miarę stabilnie na boku obrony, teraz występuje na swojej zwykłej pozycji - jako skrzydłowy. Bez efektu. Jego bilans w dziewięciu meczach to zero goli i zero asyst. Pięciokrotnie był zdejmowany z boiska" - napisali.

 

Niemcy dodają wprawdzie, że Ismael Polaka wcale jeszcze nie skreśla, ale jego uraz na pewno nie pomaga w zbudowaniu sobie odpowiedniej pozycji w klubie.