Drużyna Waczyńskiego lepsza od Barcelony!

Adam Waczyński zdobył 12 punktów dla Unicai Malaga, a jego drużyna w 10. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy pokonała u siebie ekipę FC Barcelona Lassa 95:89 po dogrywce. Reprezentant Polski rozegrał najlepszy mecz w sezonie.

Waczyński wyszedł do gry w pierwszej piątce i przebywał na parkiecie 32 minuty (najdłużej w bieżących rozgrywkach). Trafił wszystkie cztery rzuty za dwa punkty, jeden z pięciu za trzy oraz jeden z dwóch wolnych. Miał też po cztery zbiórki (trzy w obronie, jedną w ataku) i asysty oraz jeden przechwyt.

Był trzecim strzelcem zespołu. Najwięcej punktów dla Unicai w niedzielnym meczu zdobyli Amerykanin Kyle Fogg - 29 i Serb Dejan Musli - 13. W ekipie Barcelony wyróżnili się Fin Petteri Koponen - 20 i Amerykanin Tyrese Rice - 14.

12 punktów to najwyższa zdobycz Waczyńskiego w tym sezonie. W minionych rozgrywkach, występując w zespole Rio Natura Monbus Santiago de Compostela, był ze średnią 14,6 pkt trzecim strzelcem ligi ACB.

Drużyna innego reprezentanta Polski Tomasza Gielo, Divina Seguros Joventut Badalona, przegrała natomiast na wyjeździe z Betabet Bilbao Basket 70:83. Szczecinianin w 8 minut zdobył dwa punkty i miał asystę. Trafił jeden z trzech rzutów za dwa punkty, spudłował obydwa za trzy.

W tabeli po 10 kolejkach Unicaja jest piąta (6 zwycięstw - 3 porażki), Divina Joventut zajmuje 15. miejsce (3-7) w 17-zespołowej lidze. Prowadzą Real Madryt (8-1), Iberostar Tenerife (8-2) i Barcelona (7-2).