Łomaczenko obronił tytuł! Walters nie wyszedł do 8. rundy. Skrót walki

Sporty walki

Wasyl Łomaczenko (7-1, 5 KO) pokonał w Cospomolitan Arena w Las Vegas przez techniczny nokaut Nicholasa Waltersa (28-1-1, 21 KO ) i obronił tytuły mistrza świata WBO w wadze super piórkowej. Dominacja Ukraińca nie podlegała dyskusji praktycznie przez cały pojedynek, który trwał siedem rund. Do ósmej odsłony Jamajczyk już nie wyszedł.

Pierwszą rundę Ukrainiec rozpoczął spokojnie. Bardzo widoczna była przewaga wzrostu oraz zasięgu Waltersa, który jednak nie za bardzo potrafił to wykorzystać w starciu ze znakomicie przygotowanym rywalem. Łomaczenko imponował pracą nóg, ale zwycięstwo w inauguracyjnej odsłonie zapewnił sobie dopiero w samej końcówce.

 

W drugiej partii 28-latek cały czas kontrolował pojedynek, ustawiając sobie rywala lewymi prostymi. Potrafił również wystrzelić mocnym prawym. Kolejna runda była już bardziej wyrównana, a Jamajczyk po słabym początku widocznie się otrząsnął.

 

To były jednak tylko chwilowe przebłyski Waltersa. Czwarta, piąta, szósta i siódma odsłona zdecydowanie dla Ukraińca, który odebrał Jamajczykowi chęć do kontynuowania walki. Łomaczenko pokazał ogromną klasę, świetne przygotowanie fizyczne oraz genialną technikę.

 

30-latek do 8. partii już nie wyszedł, co było zaskakujące, gdyż Jamajczyk ani razy nie leżał wcześniej na deskach. Jego narożnik stwierdził, jednak że przewaga rywala jest zbyt duża i nie ma sensu dalej walczyć. Były mistrz olimpijski obronił pas WBO w wadze super piórkowej, a dla Waltersa była to pierwsza porażka w zawodowej karierze.      

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie