Prezes Escoli: Współpraca z Barceloną może się kiedyś skończyć

Piłka nożna

FC Barcelona dba o swoje zaplecze i rozwój piłkarskich talentów. Akademia hiszpańskiego zespołu posiada aż 12 oddziałów w różnych krajach - również w Polsce. Prezes FCB Escoli Varsovia Wiesław Wilczyński gościł w niedzielnym odcinku Cafe Futbol. – Zdaję sobie sprawę, że współpraca z Barceloną może się kiedyś skończyć – podkreślił.

W Cafe Futbol Wilczyński dokładnie opisał jak funkcjonuje Escola. – W trzech projektach zgromadziliśmy 1250 młodych chłopaków. Mamy trzy projekty. Pierwszy to przedszkole, gdzie znajdują się dzieci do siódmego roku życia. Następny krok to projekt podstawowy, który realizujemy z Barceloną, według jej metodologii szkolenia. W tej grupie są chłopcy od sześciu do dwunastu lat. Trzeci to projekt Escola. Budujemy własną markę. Zdaję się, że współpraca z Barceloną może się kiedyś skończyć – powiedział Wilczyński.

 

Ważnym elementem każdej szkółki są szkoleniowcy. – Zatrudniamy 75 trenerów. Zawodnicy są otoczeni profesjonalną opieką. Fizjoterapeuci, psycholog sportu, trenerzy przygotowania fizycznego, dietetyk, opieka medyczna – tłumaczy Wilczyński.

 

Cała dyskusja do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze