KT Rolster zatrudnia dwóch finalistów Mistrzostw Świata

E-sport
KT Rolster zatrudnia dwóch finalistów Mistrzostw Świata

KT Rolster w przerwie między sezonami przeszło prawdziwe trzęsienie ziemi. Z zespołem pożegnało się aż czterech zawodników, a w ich miejsce zakontraktowano do tej pory dwójkę nowych graczy. Istnieją jednak pogłoski dotyczące pozostałego duetu, a potencjalny skład KT na wiosenny split wygląda naprawdę groźnie.

KT bardzo dobrze spisało się w letnim splicie koreańskiego LCK, po pokonaniu SKT T1 zajmując w play-offach wysokie, drugie miejsce. Zespół zawiódł jednak w turnieju kwalifikacyjnym na Mistrzostwa Świata, w decydującym meczu niespodziewanie przegrywając 2-3 z Samsungiem. W konsekwencji formacja nie mogła wystąpić na Worldsach i podjąć próby obrony wicemistrzostwa zdobytego na najważniejszych zawodach globu rok wcześniej.

Jedynym zawodnikiem, który pozostał w zespole jest dżungler Go „Score” Dong-bin, przez wielu uważany na najlepszego leśnika na świecie. To właśnie wokół niego organizacja chciała zbudować zespół na następny rok. KT zrezygnowało z usług strzelca No „Arrow” Dong-hyeona, wspierającego Ha „Hachani” Seung-han, midlanera Songa „Fly” Yong-juna i toplanera Kima „Ssumday” Chan-ho. Szczególnie zaskakujące były dwie ostatnie decyzje, bo dwójka lanerów ma za sobą naprawdę niezły rok, a Ssumday uważany jest powszechnie za drugiego najlepszego toplanera na świecie. To bardzo zawężało spekulacje na temat nowego zawodnika na górnej alei do jednej osoby – Songa „Smeb” Kyung-ho. Dość szybko okazało się, że nie bez powodu – właśnie Smeb został nowym toplanerem KT Rolster, a razem z nim do drużyny dołączył Heo „PawN” Won-seok. Jest to dość ciekawy wybór na pozycję midlanera, bo PawN jest co prawda byłym Mistrzem Świata i jednym z najlepszych midlanerów w historii League of Legends, ale ostatni sezon nie należał w jego do najlepszych. Koreańczyk prezentował się zdecydowanie poniżej oczekiwań, a dodatkowo stracił miejsce w składzie Edward Gaming na rzecz młodego i utalentowanego rodaka – Lee „Scout” Ye-chana. Według włodarzy KT duży wpływ na wybór PawN’a miało jednak zdanie Score’a.

 

Nadal nie poznaliśmy natomiast zawodników, których zobaczymy na dolnej alei koreańskiej ekipy. „Ponieważ nadal nie potwierdziliśmy tożsamości graczy z dolnej alei, nadal starannie rozważamy kandydatów, ale chcemy podjąć decyzję najwcześniej jak to możliwe, po to by odpowiednio przygotować się do wiosennego splitu 2017” – powiedział trener KT, Lee Ji-hoon.

W kuluarach jako kandydatów na pozycje strzelca i wspierającego wymienia się natomiast byłego strzelca chińskiego Edward Gaming Kima” Deft” Hyuk-kyu oraz byłego wspierającego chińskiego Royal Never Give Up Cho „Mata” Se-hyeonga.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze