Szef niemieckiej federacji popiera zniesienie Pucharu Konfederacji FIFA

Piłka nożna
Szef niemieckiej federacji popiera zniesienie Pucharu Konfederacji FIFA
fot. PAP

Prezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) Reinhard Grindel na łamach tamtejszej prasy opowiedział się za zniesieniem turnieju o Puchar Konfederacji FIFA, co miałoby na celu rozładowanie napiętego kalendarza rozgrywek międzynarodowych.

"To byłby dobry sygnał dla czołowych klubów w Europie, które słusznie ostrzegają przed dużym obciążeniem swoich piłkarzy" - przyznał Grindel na łamach dziennika "Hamburger Abendblatt".

 

Szef DFB skrytykował również FIFA za to, że nie bierze na siebie wszystkich kosztów uczestników Pucharu Konfederacji - najbliższa edycja odbędzie się w Rosji od 17 czerwca do 2 lipca 2017 roku.

 

"Podczas spotkania w przyszłym miesiącu wyrazimy nasze jasne stanowisko, że oczekujemy od FIFA pokrycia całości naszych kosztów" - dodał Grindel.

 

Od 2005 roku rozgrywki o Puchar Konfederacji odbywają się co cztery lata, rok przed mistrzostwami świata, w kraju gospodarza mundialu (wcześniej odbywały się z reguły co dwa lata).

 

W Pucharze Konfederacji, oprócz aktualnych mistrzów świata (obecnie Niemcy), występują najlepsze zespoły sześciu stref kontynentalnych FIFA (Australia gra w strefie Azji) oraz zespół gospodarzy. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1992 roku w Arabii Saudyjskiej. Następne w 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2009 i 2013 roku.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie