KSW 37 "Circus Of Pain": Karta walk

Sporty walki
KSW 37 "Circus Of Pain": Karta walk
fot. Materiały prasowe

Już 3 grudnia w krakowskiej Tauron Arenie dojdzie do jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń sportowych w tym roku w naszym kraju. Gala KSW 37 z walką Mariusza Pudzianowskiego (9-5, 3 KO, 2 SUB) z Pawłem "Popkiem Monsterem" Mikołajuwem (2-1, 2 KO) cieszy się ogromną popularnością, a przecież poza wspomnianym pojedynkiem w karcie walk znajdują się trzy walki o pasy mistrzowskie. Kto wystąpi podczas KSW 37?

Zdecydowanie największy rozgłos gali KSW 37 "Circus Of Pain" przyniosła walka powracającego po ponad ośmiu latach do klatki Pawła "Popka Monstera" Mikołajuwa z Mariuszem Pudzianowskim. Barwny podopieczny Marcina Różalskiego nie ma zbyt wiele do stracenia, a ewentualnym zwycięstwem zyskać może naprawdę wiele. "Samozwańczy Król Albanii" przeszedł niezwykłą transformację w trakcie przygotowań, ale jego forma pozostaje nadal wielką niewiadomą. Czy "Popek Monster" zadziwi kibiców MMA w naszym kraju? Pudzian z pewnością "tanio skóry nie sprzeda".

W karcie walk gali KSW 37 znajduje się wiele interesujących zestawień, a warto zwrócić uwagę przede wszystkim na pojedynki mistrzowskie. W walce wieczoru Karol Bedorf zmierzy się z niebezpiecznym Fernando Rodriguesem Jr. Brazylijczyk w Polsce nie cieszy się zbytnią popularnością, ale w swoim rekordzie ma już siedem zwycięstw odniesionych przez nokaut, a to świadczy o jego ponadprzeciętnych umiejętnościach walki w stójce. Bedorf o porażce nawet nie wspomina, bo pas mistrzowski kategorii ciężkiej traktuje jak swoją własność. I nie ma co się dziwić skoro dzierży go od gali KSW 24, która odbyła się we wrześniu 2013 roku.

Niezwykle ciekawie zapowiada się starcie o tytuł kategorii półśredniej. Borys Mańkowski po zdobyciu pasa z Aslambekiem Saidovem na gali KSW 27 zapisał w swoim rekordzie zwycięstwa z Davidem Zawadą, Mohsenem Baharim oraz Jessem Taylorem i jest gotowy na rywalizację z najlepszymi na globie. John Maguire niewątpliwie będzie jednym z najtrudniejszych rywali w karierze poznaniaka i buńczucznie zapowiada, że z Polski bez pasa nie wyjedzie. Czy brytyjski "The One" zdoła zdetronizować faworyzowanego reprezentanta Ankosu MMA?

Nie sposób nie wspomnieć o zestawieniu Artura Sowińskiego z Marcinem Wrzoskiem. "Polish Zombie" o walkę z "Kornikiem" zabiegał od momentu podpisania kontraktu z KSW i udało mu się osiągnąć założony plan bardzo szybko. Wygrana z Filipem Wolańskim wystarczyła, aby już w drugim występie dla polskiej organizacji otrzymać walkę o tytuł kategorii piórkowej. Czy bojowy temperament łodzianina okaże się receptą na chłodną i taktyczną głowę Sowińskiego? Warto zaznaczyć, że "Kornik" po raz ostatni przegrał w grudniu 2012 roku!

Karta walk gali KSW 37 "Circus Of Pain":

Walka wieczoru:

o pas kategorii ciężkiej KSW:
120 kg - Karol Bedorf (14-2, 5 KO, 3 SUB) - Fernando Rodrigues Jr. (10-2, 7 KO, 2 SUB)

120 kg - Mariusz Pudzianowski (9-5, 3 KO, 2 SUB) - Paweł "Popek Monster" Mikołajuw (2-1, 2 KO)

o pas kategorii półśredniej KSW
77 kg - Borys Mańkowski (18-5-1, 3 KO, 7 SUB) - John Maguire (24-8-0, 3 KO, 14 SUB)

o pas kategorii piórkowej KSW
66 kg - Artur Sowiński (17-7, 2 NC, 6 KO, 6 SUB) - Marcin Wrzosek (11-3, 4 KO, 3 SUB)

70 kg - Łukasz Chlewicki (14-4-1, 5 KO, 1 SUB) - Mansour Barnaoui (12-4, 4 KO, 7 SUB)

93 kg - Marcin Wójcik (9-4, 3 KO, 4 SUB) - Marcin Łazarz (9-3, 2 KO, 2 SUB)


66 kg - Filip Wolański (9-2, 3 KO, 2 SUB) - Denilson Neves de Oliveira (11-3, 5 KO, 2 SUB)

80 kg - Robert Radomski (12-4, 1 KO, 5 SUB) - David Zawada (12-3, 9 KO, 2 SUB)

68 kg - Roman Szymański (8-3, 1 KO, 2 SUB) - Sebastian Romanowski (11-6-1, 4 KO, 2 SUB)

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie