PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwo Resovii

Siatkarze AZS Częstochowa przegrali z Asseco Resovią 0:3 w meczu jedenastej kolejki PlusLigi. Podopieczni Andrzeja Kowala byli zdecydowanymi faworytami tego starcia, a gospodarze jedynie w pierwszym secie do końca toczyli z rywalami zaciętą walkę o zwycięstwo.

Po dziesięciu seriach gier obie ekipy dzieliło w tabeli jedenaście miejsc i czternaście punktów różnicy. Faworytem spotkania byli wicemistrzowie Polski - trzecia w tabeli ekipa Asseco Resovii, ale w premierowej odsłonie gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę rywalom. Początek seta był wyrównany, gospodarze mieli nawet przewagę, prowadzili 8:6 po ataku Pawła Adamajtisa. Siatkarze  Resovii szybko odrobiła straty, a w środkowej części seta odskoczyli rywalom (14:18). Gospodarze zdołali odrobić straty po trzech akcjach z rzędu wygranych przez Bartosza Buniaka (19:19). Końcówka była zacięta do stanu 23:23, ale decydujące piłki padły łupem ekipy z Podkarpacia. Najpierw Marko Ivović oobił blok rywali, a w kolejnej akcji Bartłomiej Lemański zablokował atak Michała Szalachy.

Drugi set nie przyniósł podobnych emocji. Goście dyktowali warunki od samego początku (3:6, 5:8), a w kolejnych akcjach utrzymywali przewagę. Po dwóch asach serwisowych Ivovicia było już 12:18, po chwili skuteczną zagrywką popisał się jeszcze Lemański (14:20) i stało się jasne, że częstochowianie nie nawiążą walki z rywalami w tym secie. John Perrin skutecznym atakiem wywalczył piłkę setową (17:24), a pomyłka Mykoły Moroza zakończyła partię.

Set numer trzy był wyrównany do stanu 16:16, a w kolejnych akcjach przewagę zaczęli uzyskiwać przyjezdni: atak Ivovicia, blok Lemańskiego, błąd częstochowian, wreszcie as serwisowy Fabiana Drzyzgi i zrobiło się 16:20. Przy takiej przewadze ekipa z Rzeszowa nie dała już sobie wyrwać zwycięstwa z rąk: Piotr Nowakowski skutecznym atakiem wywalczył piłkę meczową (21:24), a po chwili Adamajtis posłał piłkę w aut, kończąc to spotkanie. MVP: Marko Ivović.

AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (23:25, 18:25, 21:25)

AZS: Paweł Adamajtis, Bartosz Buniak, Tomasz Kowalski, Mykoła Moroz, Michał Szalacha, Rafał Szymura - Adam Kowalski (libero) - Bartłomiej Janus, Łukasz Polański, Adrian Szlubowski.

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Marko Ivovic, Batłomiej Lemański, Piotr Nowakowski, John Gordon Perrin, Jochen Schoeps - Damian Wojtaszek (libero) - Dawid Dryja, Marcin Możdżonek, Frederic Winters.

Wyniki pozostałych meczów 11. kolejki PlusLigi:

2016-11-29: Cerrad Czarni Radom - ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:23, 22:25, 25:17, 25:22)
2016-11-30: Effector Kielce - MKS Będzin 2:3 (17:25, 17:25, 27:25, 25:21, 10:15)
2016-11-30: BBTS Bielsko-Biała - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (15:25, 17:25, 15:25)
2016-11-30: Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin 3:1 (23:25, 28:26, 28:26, 25:13)
2016-11-30: Łuczniczka Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 19:25, 23:25)
2016-11-30: Lotos Trefl Gdańsk - GKS Katowice 0:3 (18:25, 22:25, 20:25)
2016-11-30: Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 2:3 (24:26, 26:24, 25:12, 16:25, 11:15).